استاندار کرمانشاه: حصار « بومي و غير بومي » بايد برداشته شود

استاندار کرمانشاه از تعیین تکلیف پروژه پالایشگاه آناهیتا تا پایان امسال خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند در نشست خبری كه به مناسبت هفته دولت برگزار شد، با تبریک این هفته به بهبود شاخص های اقتصادی در استان اشاره کرد و افزود: خوشبختانه باتلاش همه مدیران استان طی یک سال گذشته شاهد بهبود وضعیت استان در برخی شاخص ها از جمله بحث بیکاری و بهبود فضای کسب و کار هستیم.
وی با اشاره به وضعیت مطلوب صادرات از مرزهای استان، گفت: امسال شاهد رشد 54 درصدی صادرات از مرزهای استان هستیم و روزانه 1500 کامیون در مرزهای استان کار جابجایی کالا را انجام می دهند که نسبت به سالهای گذشته بی نظیر است.
هنوز طرف عراقی برای بازگشایی مرز «خسروی» اعلام آمادگی نکرده است
استاندار کرمانشاه در خصوص بازگشایی مرز خسروی برای تردد زوار عتبات در اربعین پیش رو نیز گفت: در بحث بازگشایی این مرز برای تردد زائرین عتبات عالیات تا این لحظه طرف عراقی اعلام آمادگی نکرده است، هرچند صحبت هایی انجام شده و شفاهاً اعلام آمادگی کرده اند، اما مکتوب نشده و به جد دنبال این موضوع هستیم.
وی تاکید کرد: هیچ کاری به اندازه باز شدن این مرز برای تردد زائرین عتبات برایم اولویت ندارد و دنبال رایزنی و لابی برای بازگشایی این مرز هستیم.
بازوند با اشاره به برقراری تردد کامیون‌های حمل کالا در این مرز گفت: خسروی در گذشته پایانه صرفا مسافری بود، اما هم اکنون به یک مرز تجاری فعال تبدیل شده، بطوری که روزانه 350 تا 400 کامیون از این مرز عبور می کنند و امیدواریم بازگشایی آن برای تردد زوار عتبات عالیات در ایام اربعین نیز انجام شود.
همایش «سرمایه گذاری» استان آبان ماه برگزار می‌شود
استاندار کرمانشاه در ادامه از برگزاری همایش سرمایه گذاری استان در تهران خبر داد و افزود: برای برگزاری همایش نیاز به اسپانسر داریم، چون استانداری توان تامین 300 تا 400 میلیون
تومان هزینه برگزاری یک همایش را ندارد که در این زمینه برخی بانک ها به عنوان اسپانسر اعلام آمادگی کردند.
وی افزود: این همایش در سالگرد زلزله استان در آبان ماه امسال در تهران برگزار می شود.
گرانی «مصالح» وقفه‌ای در کار بازسازی مناطق زلزله‌زده ایجاد نمی‌کند
استاندار کرمانشاه در ادامه در خصوص وضعیت بازسازی مناطق زلزله زده و ورشکستگی برخی پیمانکاران به دنبال گرانی مصالح گفت: از روز اول محدودیت در بازسازی مناطق زلزله زده لحاظ نشد و حق انتخاب با مردم بود که یا خودشان کار بازسازی را انجام دهند یا کار را به پیمانکار بسپارند.
وی افزود: برخی از مردم اعلام کردند که پیمانکار کار را تا سقف پیش برده و تکمیل کار را خود آنها انجام دهند، اما با توجه به گرانی مصالح هم اکنون تقاضا دارند که مجددا پیمانکاران ادامه کار را انجام دهند که آنها نیز با توجه به گرانی مصالح از این کار خودداری می کنند.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه عمده گرانی مصالح مربوط به سیمان و فولاد است، گفت: دراین زمینه و برای کمک به مردم و پیمانکاران 20 هزار تن فولاد خریداری شده و برای 93 هزار تن دیگر تقاضا داده‌ایم، از طرفی سیمان هم رایگان تامین شده است.
مدیر ناکارآمد حتما تغییر می‌کند
حصار «بومی و غیربومی» باید برداشته شود
بازوند در ادامه در خصوص اجرایی شدن قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مناصب دولتی تاکید کرد: این قانون
هنوز ابلاغ نشده، اما به محض ابلاغ ضمن تقدیر و تشکر از بازنشستگان استانداری، با آنها خداحافظی می کنیم.
وی در خصوص تغییر برخی مدیران ناکارآمد استان هم اظهار کرد: انتصاب هر مدیر فرآیند خاصی دارد و اینطور نیست که امروز اگر برای تغییر یک مدیر تصمیم گرفتیم، فردا آن مدیر تغییر کند.
وی با اشاره به تمایل نمایندگان استان بر بکارگیری نیروهای بومی در مناصب مدیریتی گفت: به شخصه اعتقادی به بومی و غیربومی بودن مدیران و اینکه حصاری در اطراف سیستم مدیریتی بکشیم، ندارم. اگر به دنبال رشد و ارتقا مدیریتی هستیم باید حصار بومی و غیربومی را برداریم.
بازوند با بیان اینکه شاخص‌هایی برای فعالیت مدیران وجود دارد، گفت: اگر مدیری نسبت به این شاخص‌ها عقب باشد قطعا تغییر می‌کند و مدیران هم برنامه‌های کاری خود را داده‌اند و اگر نسبت به این برنامه‌ها عقب باشند برای تغییر آنها اقدام می شود.
«آناهیتا» تا پایان سال تعیین تکلیف می‌شود
استاندار کرمانشاه در ادامه از تعیین تکلیف پروژه پالایشگاه « آناهیتا» تا پایان امسال خبر داد و تاکید کرد: این پروژه حتما راه‌اندازی می‌شود.
بازوند با اشاره به تاکید بر پیگیری این پروژه در سفر مقام معظم رهبری به استان در سال 1390 گفت: از همان سال این پروژه به عنوان مطالبه جدی استان مطرح شد.
استاندار کرمانشاه با بیان اینکه بیش از 60 درصد سهام این پالایشگاه
متعلق به وزارت کار است، گفت: وزارت کار در پرداخت هزینه های
این پروژه دچار مشکل است و بحث واگذاری سهام این وزارت به وزارت نفت هم با پیچیدگی های همراه شده که کار رفع آن در حال پیگیری است و همین هفته جلسه نهایی در خصوص واگذاری این سهام برگزار می‌شود.
بازوند با اشاره به نیاز به سرمایه گذاری 15 هزار میلیارد تومانی این پروژه، گفت: قطعا این میزان سرمایه گذاری رقم کمی نیست و راه اندازی آن زمان‌بر خواهد بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + = 16