استفاده از اسم مستعار در فضای مجازی جرم محسوب می شود؟

محمدامین رحیمی معاون پیشگیری وحفظ حقوق عامه دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: استفاده از هویت جعلی در فضای مجازی به قصد سوء استفاده و ضرر و زیان به حیثیت دیگران جرم است.
به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومی دادسرای عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه، محمد امین رحیمی با بیان اینکه استفاده از نام مستعار در فضای مجازی به لحاظ قانونی جرم محسوب نمی شود، اظهار کرد: البته اگر این موضوع سبب شود، فردی خود را به جای دیگری معرفی کند و موجب ضرر و زیان به حیثیت آن فرد شود و باعث از دست رفتن اطلاعاتی باشد که فرد واقعی نمی‌خواهد آن اطلاعات در فضای مجازی منتشر شود، پیگرد قانونی دارد.
وی تصریح کرد: براین اساس، صرف اینکه با نام مستعار وارد فضای مجازی شویم جرم نیست اما اگر جعل و سرقت هویت دیگران صورت گیرد مشمول جرم خواهد بود.
معاون پیشگیری و حفظ حقوق عامه دادسرای کرمانشاه اعلام کرد: زمانی که در فضای واقعی با افرادی مواجه می شویم که به ما دروغ می‌گویند و در معاملات ما غش ایجاد می شود بحران فردی و هویتی فرد تلقی می شود و در واقع آن فرد از هویت دیگری برای فریب استفاده کرده و یا از اطلاعات دیگران بر علیه آنها سوء استفاده می‌کند.
وی توضیح داد: همچنین در فضای مجازی نیز این حساسیت وجود دارد و بسیاری از افراد با استفاده از نام افراد مشهور مانند ورزشکاران و بازیگران هویت جعلی برای خود ایجاد می‌کنند که جرم محسوب می‌شود که بیشتر موارد سرقت هویت برای سوء استفاده های مالی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 60 = 67