استفاده از قلیان در سفره‌خانه‌های سنتی کرمانشاه ممنوع است

مشروح خبر

Saratane-Ghelyan

معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به اینکه دو سفره‌خانه سنتی در شهر کرمانشاه وجود دارد گفت: استفاده از قلیان در سفره‌خانه‌های سنتی کرمانشاه ممنوع است.
به گزارش باختر، علیرضا مرادی‌بیستونی در گفت‌و‌گو با تسنیم، اظهار داشت: براساس ضوابط موجود نظارت بر خدمات گردشگری فضای شهری همچون رستوران‌ها در استان کرمانشاه بر عهده اداره بهداشت و اتاق اصناف است و نظارت بر وضعیت این مکان‌ها از نظر استفاده از قلیان نیز زیر نظر این ارگان‌ها است.
وی با بیان اینکه نظارت بر خدمات گردشگری بین‌راهی به عهده میراث فرهنگی است عنوان کرد: نظارت بر سفره‌خانه‌های سنتی داخل شهر نیز بر عهده میراث فرهنگی است که استفاده از قلیان در دو سفره‌خانه سنتی شهر کرمانشاه از نظر میراث فرهنگی ممنوع است.
مرادی‌بیستونی با اشاره به فروش کاک و نان برنجی در ورودی شهر گفت: در ورودی تمام شهرهای کشور سوغات هر شهر عرضه می‌شود اما نظارت بر بهداشت، کیفیت و قیمت کاک و نان برنجی در ورودی شهر کرمانشاه بر عهده اصناف و سازمان صنعت، معدن و تجارت است.
معاون میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری استان کرمانشاه با اشاره به انجام تبلیغات گسترده در زمینه معرفی جاذبه‌های گردشگری استان کرمانشاه عنوان کرد: در طول یکسال گذشته برنامه‌های تبلیغاتی و آموزشی مناسبی در استان اجرا شد که برگزاری بزرگداشت با حضور حدود 500 راهنما، شرکت در نمایشگاه بین‌المللی، حضور در شب‌های فرهنگی و ارسال دعوتنامه به استان‌ها از جمله این اقدامات است.
مرادی‌بیستونی با بیان اینکه آموزش و زیرساخت قبل از تبلیغات از اهمیت بسیاری برخوردار است گفت: برنامه‌ای 6 میلیاردی برای تبلیغات جاذبه‌های گردشگری استان مدنظر بود اما کمبود بودجه مانع اجرای آن شد اما با این وجود مبلغی برای تبلیغات تخصیص یافت.
وی با اشاره به تهیه بسته‌های متنوع در فضای مجازی افزود: حضور در نمایشگاه‌های مناسب، توزیع بروشورهایی در میادین و ورودی‌های شهر، ساخت فیلم‌های مستند و برقراری ارتباط با شبکه پنج و یک صدا و سیما از برنامه‌های تعیین شده برای ایام نوروز امسال است.
مرادی‌بیستونی با بیان اینکه زیرساخت‌ها، هتل‌ها و مراکز اقامتی استان در طول سال مورد بازدید مستمر قرار می‌گیرند بیان کرد: در استان‌های غرب و شمال‌غرب کشور استان کرمانشاه تنها استان دارای مواد غذایی و رستوران‌های متنوع است بنابراین این قابلیت در استان برای جذب بیشتر گردشگر وجود دارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 2 =

78 + = 82