استمرار وضعیت قرمز کرونا در کرمانشاه

w1240-p16x9-bkhsh
مشروح خبر

استاندار کرمانشاه با اشاره به استمرار وضعیت «قرمز» کرونا در استان، گفت: در همین راستا تعطیلی تالارهای پذیرایی به مدت یک هفته دیگر تمدید شده و برگزاری هرگونه مراسم عزاداری نیز در سطح استان ممنوع است.
به گزارش باختر، هوشنگ بازوند در جلسه روز گذشته (هشتم تیر) ستاد مدیریت و مقابله با کرونای استان کرمانشاه با اشاره به وضعیت نامناسب کرونا در استان گفت: اگرچه وضعیت کرونا در استان نسبت به هفته گذشته قدری بهتر شده، اما همچنان در وضعیت قرمز به سر می‌بریم.
وی افزود: با توجه به بهبود نسبی وضعیت استان نسبت به هفته گذشته، امیدواریم در دو هفته آتی شرایط استان قدری بهتر شود.
وی با اشاره به افزایش ظرفیت اخذ تست روزانه کرونا در استان گفت: در حال حاضر روزانه 1100 تست کرونا در سطح استان گرفته می‌شود، البته قرار است بر اساس دستورالعمل ابلاغی وزارت بهداشت ضوابط خاصی برای انجام این تست‌ها لحاظ شده و تنها بر اساس آن ضوابط تست کرونا گرفته شود که از سوی دانشگاه علوم پزشکی اطلاع رسانی خواهد شد.
استاندار کرمانشاه بر ممنوعیت برگزاری مراسم عزاداری در این شرایط تاکید کرد و افزود: فرمانداران در این زمینه مسئول هستند و باید جلوی برگزاری مراسم اینچنینی را بگیرند.
بازوند از تمدید تعطیلی یک هفته‌ای تالارهای پذیرایی کرمانشاه هم خبر داد و افزود: با توجه به شرایط قرمز استان این تعطیلی تمدید می شود و با متخلفین قطعا برخورد خواهد شد.
افزایش مجاز نرخ «اجاره بها» در کرمانشاه فقط 20 درصد
استاندار کرمانشاه به مصوبات ستاد ملی کرونا در خصوص افزایش نرخ اجاره بها هم اشاره کرد و افزود: خوشبختانه همین مصوبات از قبل در کرمانشاه به تصویب رسیده بود که بر اساس این مصوبات افزایش نرخ اجاره بها در کلانشهرها تا 20 درصد و در سایر شهرها تا 15 درصد مجاز است.
وی افزود: علاوه بر این در استان مصوب کردیم که اداره کل امور مالیاتی برای تمام خانه های خالی پرونده مالیاتی تشکیل دهد.
بازوند در این جلسه به مدیران عامل بانک های استان هم اشاره کرد و افزود: در این جلسه مقرر شد بانک ها از مستاجرین حمایت های مالی ویژه داشته باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 5 =

7 + 3 =