افزایش درخواست وصول مهریه در کرمانشاه

11232052_194
مشروح خبر

مدیرکل ثبت اسناد و املاک کرمانشاه اعلام کرد که میزان درخواست برای وصول مهریه از طریق املاک و دارایی در استان به شکل چشمگیری افزایش پیدا کرده است.
به گزارش باختر، امیر بشیری در نشستی خبری به مناسبت هفته قوه قضاییه، اظهارداشت: براساس قانون جدید اداره ثبت موظف شده است دادخواست های مطالبه مهریه را بپذیرد.
وی افزود: پیش از اجرای این قانون هر هفته در سطح استان ۲ یا سه مورد در مطالبه مهریه داشتیم اما این آمار امروز روزانه به بیش از ۲۵ مورد افزایش پیدا کرده است.
به گفته مدیرکل ثبت اسناد و املاک کرمانشاه در سال ۹۸ بیش از پنج هزار درخواست مطالبه مهریه در سطح استان به ثبت رسیده است.
بشیری در بخش دیگری از صحبت های خود با بیان اینکه بخش اعظمی از مراجعات به دستگاه قضایی به دلیل اختلافات ملکی است، گفت: در سال گذشته سه میلیون و ۸۰۰ هزار پرونده به دستگاه قضایی استان ورود پیدا کرد که از این میزان ۴۵۰ هزار مورد مربوط به اختلافات ملکی بود.
وی ثبت فعالیت های شرکت های اقتصادی را نیز از دیگر فعالیت های ثبت اسناد عنوان کرد و گفت: از ابتدای سال گذشته تا پایان بهار امسال بیش از هزار مورد ثبت شرکت در کرمانشاه انجام شده است.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه عنوان کرد: باتوجه به آمار بالای مراجعینی که داریم، استفاده از فناوری‌های نوین را برای انجام امور ثبتی در دستورکار قرار خواهیم داد؛ اجرای این اقدام علاوه بر کاهش مراجعین به واحدهای ثبتی، افزایش و تسریع در امور ثبتی استان را نیز بدنبال خواهد داشت.
بشیری با تاکید بر لزوم اجرای طرح کاداستر(حدنگار) در استان، گفت: تاکنون توانسته ایم ۱۰ درصد نقشه املاک شهر کرمانشاه را کاداستر کنیم.
وی اضافه کرد: با اجرای طرح کاداستر کاهش تعداد پرونده‌های حوزه اراضی در مراجع قضایی، کاهش جرایمی مانند جعل و کلاهبرداری، تعدی به اراضی ملی و املاک دولتی و حفظ حقوق بیت المال را خواهیم داشت.
مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمانشاه از ادارات دولتی خواست که به منظور کاداستر کردن اسناد املاک خود اقدام کنند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × چهار =

+ 65 = 67