افزایش قیمت نان نداریم

1784550

مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه، گفت: در حال حاضر 2 هزار و 167 واحد خبازی دارای مجوز اعم از یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای با ثبت‌نام در سامانه و دریافت سهمیه مشغول فعالیت هستند.
به گزارش باختر و به نقل از اداره‌کل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه  ماشااله ارویسی، با اشاره به بالاتر بودن کیفیت گندم تولیدی در مناطق گرمسیری به لحاظ پروتئین و گلوتن به دلیل شرایط آب و هوایی و استفاده از ارقام مرغوب‌تر، اظهار داشت: هرچه درصد گندم تولیدی در مناطق گرمسیری در گندمی که قرار است آرد شود بیشتر باشد، کیفیت آرد و نهایتا نان تولیدی بالاتر خواهد  رفت.
وی با بیان اینکه امسال با تلاش‌های صورت گرفته مجوز حمل 52 هزار تن از گندم‌های مناطق گرمسیری استان به کارخانه‌های آردسازی استان صادر شده، گفت: این میزان در مقایسه با سال‌های گذشته رشد چشمگیری داشته که این موضوع می‌تواند کیفیت آرد تولیدی در استان را بالاتر ببرد.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه اضافه کرد: کارخانه‌های آرد استان می‌توانند با ارائه درخواست کتبی در راستای بهبود هرچه بهتر کیفیت آرد تولیدی، از این مزیت استفاده کرده و گندم با کیفیت‌تر را به میزان بیشتری دریافت کنند.
ارویسی اظهار کرد: با تلاش فعالان صنعت آرد استان، در حال حاضر کیفیت آرد تولیدی استان کرمانشاه در حد قابل قبولی است و با بروزرسانی ادوات و تجهیزات کارخانه‌ها، استان کرمانشاه جزو استان‌های پیشرو در این صنعت در کشور محسوب می‌شود.
مدیرکل غله و خدمات بازرگانی استان کرمانشاه ادامه داد: در حال حاضر 2 هزار و 167 واحد خبازی دارای مجوز اعم از یارانه‌ای و نیمه یارانه‌ای با ثبت‌نام در سامانه و دریافت سهمیه مشغول فعالیت هستند و آرد مورد نیاز این واحدهای خبازی توسط 14 کارخانه آرد‌سازی فعال در استان تامین می‌شود.
وی همچنین با اشاره به طرح سهمیه‌بندی بنزین، اظهار داشت: هیچگونه افزایش قیمتی در صنعت آرد و نان نداریم و کارگروه پایش گندم، آرد و نان استان نیز در صورت مشاهده هرگونه تخلف احتمالی از جمله گرانفروشی، کم فروشی و… با متخلفان برخورد قانونی خواهد کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =