افزایش «پروانه‌ها» جای هیچ نگرانی ندارد

Butterfly_Migration_motamem_org11
مشروح خبر

Butterfly_Migration_motamem_org11

معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه افزایش جمعیت پروانه‌ها را خبر خوبی دانست و گفت: ازدیاد پروانه‌ها هیچ آسیبی به محیط طبیعی وارد نمی‌کند.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، آذر ولی‌زاده درباره دلیل افزایش پروانه‌ها و مشاهده بیشتر آنها توسط مردم، اظهار کرد: افزایش پروانه‌ها خبر خوبی است و نشان می‌دهد شرایط آب و هوا برای تبدیل شدن شفیره به پروانه مناسب بوده است.
وی ادامه داد: معمولا در زمانی که رطوبت بالا باشد تعداد زیادی از شفیره‌ها به پروانه تبدیل می‌شوند و در زمانی که خشکسالی داشته باشیم تعدادی از شفیره‌ها خشک شده و از بین می‌روند.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه بیشترین زمان مشاهده پروانه‌ها را مربوط به فصل بهار دانست و اضافه کرد: با شروع گرمای شدید و معمولا از تیرماه پروانه‌ها کمتر مشاهده می‌شوند.
به گفته ولی‌زاده در برخی موارد نیز در شهریور ماه مشاهده پروانه‌ها بیشتر می‌شود که به شرایط آب و هوایی و نوع پروانه بستگی دارد.
وی با بیان اینکه ازدیاد پروانه‌ها آسیبی برای محیط زیست ایجاد نمی‌کند و جای نگرانی ندارد، یادآور شد: پروانه مانند ملخ و... همه چیزخوار نیست و فقط از شهد گلها تغذیه می‌کند.
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان کرمانشاه از وجود گونه‌های متعدد پروانه‌ها از جمله پروانه‌های اطلسی، بلوطی، شطرنجی دم چلچله‌ای و... یاد کرد و افزود: فقط برخی از این گونه‌ها از جمله پروانه بلوطی و... در کرمانشاه دیده می‌شود.
ولی‌زاده درباره وضعیت ملخ‌ها و جیرجیرک‌ها در کرمانشاه نیز گفت: تاکنون گزارشی از افزایش ملخ‌ها و جیرجیرک‌های غیربومی استان نداشته ایم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × دو =

+ 60 = 61