افطاری ریاست جمهوری مسئله این است؟!؟!

به موجب مفاد بند «و» تبصره (۲۰) قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور: « تأمین هزینه افطاری توسط کلیه دستگاه های اجرائی مندرج در ماده(۵) قانون مدیریت خدمات کشوری، از هر محل از جمله بودجه کل‌کشور، اعتبارات عمومی و اختصاصی، منابع داخلی، اعتبارات خارج از شمول و منابع حاصل در صرفه‌جویی، به هر میزان و به هر نحو مطلقاً ممنوع گردیده است.»
حال ، اینکه چگونه می شود که دولت خودش قانون می دهد و خودش نیز آنرا زیر پا می گذارد، خود موضوعی است که در صورت صحت امر ، جای بسی تأمل دارد. یاد این ضرب المثل افتادم که : مرگ خوب است اما برای همسایه ؟!؟!؟ اگر افطاری دادن ممنوع است پس برای مجموعه ریاست جمهوری هم ممنوع است و استثناء بردار نیست. از طرفی اگر ریاست محترم جمهوری و یا هر نهاد دیگری از هزینه شخصی خود افطاری می دهند که خوب شایسته آن است که این قبیل اقدامات خیر خواهانه و نیک ، صرف اموری واجب تر و بهتر و خداپسندانه تر گردد. قطعا افطاری دادن ریاست محترم جمهوری و سایر مقامات در راستای صله رحم و تالیف قلوب و هم اندیشی است که هم فال است و هم تماشا. اما در این روزها شاهد بودیم که عده ای از هنرمندان عزیز و محبوب کشورمان در حوزه های مختلف کاری ، دعوت ریاست جمهوری برای حضور در مراسم افطاری را اجابت نکرده
و بعضا در فضای مجازی حرف و حدیث ها و یادداشتهایی در این زمینه داشته و منتشر کرده اند که خود جای کالبد شکافی و آسیب شناسی دارد .
سوالی که مطرح است این است که : آیا وقتی با کسی پیمان می بندیم نباید بر سر قول و قرار و پیمان خود بوده و پیمان شکنی نکنیم ؟ آیا وقتی با دستبندهای نواری سبز و بنفش در انتخابات و پرشور کردن فضای رقابتی انتخاباتی و …. شرکت می کنیم و در مراسم مختلف میتینگ های تبلیغاتی در کنار کاندیدای محبوب و مورد نظر خود حاضر می شویم آیا باید بعد از گذشت چند صباحی از ارادتمندی خویش دعوت افطاری را رد کنیم ؟ به قول قدیمی ها : هنرمند هم هنرمندان قدیم ؟!؟!؟ بگذریم اما همه ماجرا به اینجا ختم نمی شود. بلکه بایستی سوال کرد که در ماه رمضان فعلی، چند مدیر عالی رتبه دولتی را سراغ دارید که افطاری خود را در کنار زلزله زدگان کرمانشاه گذرانده باشد. کدام وزیر و وکیل را سراغ دارید که این روزها در کنار یتیمان زلزله حاضر شده و دست تفقدی بر سرآنان کشیده باشد؟ زلزله کرمانشاه را فراموش نکنیم. هنوز دردها و زخم های عمیق این حادثه جانسوز ، دل هر روزه دار با وجدان و مسئولی را میازارد. غرض و نتیجه اخلاقی آنکه : از بیت المال افطاری ندهید – با زلزله زدگان هم افطار کنید – یتیمان زلزله نیاز به توجه جدی تر دارند. هنرمندان و اصحاب هنر و معرفت نیز قدری کارنامه اعمال خود را مرور کرده و سعی کنند احساساتی و هیجان زده و متعصبانه کار نکنند و خلاصه آنکه : جناب آقای رییس جمهور ! کرمانشاه فراموش نشود . ممنون .
پرستو قهرمانی

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =