اقتدار پلیس کرمانشاه در دستگیری کلاهبردار ۴۰۰ میلیاردی

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه از دستگیری دو نفر که به بهانه سوددهی طلا و سکه ۴۰۰ میلیارد ریال از شهروندان کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، سردار «علی اکبر جاویدان» در این خصوص، اظهار داشت: پس از اعلام شکایت چند نفر از شهروندان مبنی بر اینکه یک خانم به همراه کارمند اخراجی بانک با جلب اعتماد به بهانه خرید سکه و طلا و کسب سودهای مناسب از آنها کلاهبرداری کرده اند، رسیدگی به موضوع در دستور کار قرار گرفت.
وی ادامه داد: کارآگاهان پلیس آگاهی در تحقیقات گسترده خود موفق به شناسایی محل اختفای کارمند اخراجی بانک شده و پس از هماهنگی با مرجع قضائی وی را دستگیر کردند.
سردار جاویدان تصریح کرد: این زن کلاهبردار با همراه نمودن کارمند اخراجی بانک، پس از جلب اعتماد شهروندان و سوء استفاده از عنوان کارمند بانک اقدام به دریافت وجه از آنها به منظور خرید طلا، سکه و ارز
می کردند و پس از مدتی متواری می‌شود.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: تحقیقات تکمیلی پلیس نشان داد زن کلاهبردار در زندان به جرم دیگری به سر می‌برد که پس از هماهنگی با مقام قضائی برای مشخص شدن ابعاد دیگر کلاهبرداری به پلیس آگاهی منتقل شد.
وی تصریح کرد: این فرد نیز در بازجویی ها عنوان کرد از دو سال پیش اقدام به دریافت مبالغی از شهروندان که توسط همسایه ها و آشنایان به او معرفی می شد، کرده و تا ابتدای امسال نیز سودهای حاصله را به آنها پرداخت کرده، اما پس از آن و در پی التهاب ایجاد شده در بازار سکه و ارز شرایط تغییر و دیگر قادر به پرداخت سود به شاکیان نبوده است.
سردار جاویدان افزود: کارآگاهان در ادامه رسیدگی به پرونده سراغ صاحبان دو صرافی رفته که متهمان از آنها اقدام به تهیه سکه کرده بودند و آنها عنوان کردند در این مدت 458 عدد سکه بهار آزادی و سه کیلو و 100 گرم طلا به متهمه به صورت نقد و اقساط فروخته و اطلاعی از کلاهبرداری وی نداشته اند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه ادامه داد: طبق کارشناسی های صورت گرفته میزان کلاهبرداری متهمان پرونده به 400 میلیارد ریال می رسد و تاکنون نیز 117 نفر از آنها اعلام شکایت کرده اند.
وی در پایان از معرفی کلاهبرداران دستگیر شده به دستگاه قضایی خبر داد و گفت: پلیس قاطعانه با اخلالگران نظام اقتصادی برخورد و اجازه فعالیت به آنها نمی دهد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 3 =