الکل صنعتی برای سلامتی مردم خطرناک است

صنعتی-min

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با تاکید بر اینکه الکل صنعتی برای سلامتی مردم خطرناک است اظهارداشت: به هیچ وجه از الکل‌های صنعتی برای ضدعفونی استفاده نکنید.
به گزارش باختر، قباد محمدی در این رابطه به ایرنا گفت: الکل های صنعتی (الکل های زرد و قرمز) دارای ناخالصی هایی از قبیل تولوئن هستند که سرطان زا بوده و برای سلامتی خطرناک می باشند.
وی تصریح کرد: به هیچ وجه نباید از الکل صنعتی برای ضدعفونی دست و سطوح استفاده کرد زیرا می تواند سلامت افراد را به مخاطره بیاندازد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه عنوان کرد: برای ضدعفونی فقط باید از الکل هایی که از سازمان غذا و دارو مجوز تولید داشته و از طریق شرکت های پخش مورد تایید این سازمان توزیع می شوند، استفاده شود.
محمدی افزود: با توجه به کمبود اقلامی از قبیل ماسک و مایع ضدعفونی کننده تلاش ما بر این است که در اسرع وقت این موارد را تهیه و در اختیار مراکز درمانی و نیز عموم مردم قرار دهیم.
وی اظهارداشت: استفاده از ماسک فقط برای بیماران و مبتلایان به این ویروس برای جلوگیری از انتشار بیشتر ویروس کاربرد دارد و برای افرادی که مبتلا نیستند کارایی چندانی ندارد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 11 = 16