امام جمعه موقت کرمانشاه: امنیت و آزادی کشورمان در دنیا کم نظیر است

مشروح خبر

امام جمعه موقت کرمانشاه گفت: بدون شک امنیت و آزادی که امروز در کشورمان حکمفرماست در دنیا کم نظیر است و همه باید قدر آن را بدانیم.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا، آیت الله محمد حجتی در خطبه های نماز جمعه این هفته کرمانشاه اظهار کرد: آزادی که خدا به واسطه انقلاب اسلامی به ملت ما هدیه کرد در هیچ کجای جهان مشاهده نمی شود.
وی افزود: کشور ایران با فرهنگی قریب به 2 هزار و 500 سال قدمت، حرف های زیادی در مقابل فرهنگ های غربی چند صد ساله دارد و مردم ما نباید این فرهنگ ها را وارد زندگی خود کنند.
حجتی یادآور شد: فرهنگی که اسلام ناب محمدی (ص) به ما داده عاری از خشونت، تجاوز، قتل و ... است در حالی که همه این ها در فرهنگ های غربی نوظهور به چشم می خورد.
امام جمعه موقت کرمانشاه خاطرنشان کرد: اگر دنباله رو فرهنگ غربی باشیم همه چیز خود از عزت و استقلال گرفته تا امنیت و خانواده را از دست خواهیم داد.
وی گفت: فرهنگ اسلامی مبتنی بر عطوفت و رحمت، مهربانی و تکریم هر 2 جنس از زن و مرد است، در حالی که در زمان عرب جاهلی دختران را زنده به گور کرده و یا مانند برده با آن ها برخورد می کردند، رسول مکرم اسلام(ص) به زن عزت و آبرویی دوباره بخشید.
حجتی گفت: اگر در زمان جاهلیت آن رفتار غیرانسانی را با دختران داشتند در زمان اسلام، دختر گرامی داشته می شد و مردم به نیکی و با افتخار از دختران خود در نزد بقیه یاد می کردند.
امام جمعه موقت کرمانشاه همچنین با نکوهش رواج طلاق در جامعه بخصوص طلاق های توافقی گفت: خانواده ها نقش بسیار مهمی در این خصوص دارند و نباید اجازه دهند به خاطر مسائلی پیش پا افتاده بنیان یک خانواده از هم فرو پاشد.
وی در پایان زندگی حضرت علی (ع) و حضرت
فاطمه (س) را نمونه و الگوی بسیار خوبی از ساده زیستی همراه با مهر و محبت یاد کرد و گفت: آن 2 بزرگوار نحوه سالم زیستن را به هر انسان طالب سعادتی آموختند و باید از زندگی آن ها الگو بگیریم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − 19 =

7 + 2 =