امام جمعه کرمانشاه: تلاش‌های ترامپ کابوس‌های اسرائیل را تمام نمی‌کند

مشروح خبر

82371161-71295726

امام جمعه کرمانشاه با اشاره به اقدام آمریکا در انتقال سفارت این کشور به قدس شریف گفت: با اقدام های یک رئیس جمهوری نیمه دیوانه، نگرانی ها و

کابوس های اسرائیل تمام نمی شود.
به گزارش باختر، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر کرمانشاه افزود: انتقال سفارت آمریکا به قدس اشغالی یک جنایت است و بسیاری از کشورهای دنیا هم آن را محکوم کرده اند.
او مهمترین نیاز و ضرورت فعلی در دنیای اسلام را وحدت کلمه و پیشرفت علمی دانست و گفت: اگر حدود یک میلیارد و 700 میلیون نفر مسلمان دنیا دست در دست هم بگذارند، هیچ قدرتی توان ضربه زدن به آنها را ندارد. امام جمعه کرمانشاه به سوم خرداد سالروز آزادسازی خرمشهر هم اشاره و عنوان کرد: این روز، روز مقاومت، ایثار و پیروزی است و برای بسیاری از ملت‌ها به یک الگو تبدیل شده چنانچه مصداق های آن در لبنان، عراق، سوریه، یمن و بحرین قابل مشاهده است.
آیت الله علما تاکید کرد: هم اکنون جنبش‌ها و سیاستمداران حامی بیداری ملت ها رشد زیادی کرده اند و یک آینده خوب را برای دنیای اسلام نوید می‌دهند.
همچنین سید امیر موسوی، کارشناس مسائل سیاسی در سخنرانی پیش از خطبه‌های نماز جمعه در باره خروج آمریکا از برجام گفت: آمریکا از ابتدا هم در برجام نبود زیرا هرگز به تعهداتش عمل نکرد.
به اعتقاد او، غربی‌ها تحریم ها را گروگان گرفته اند تا گام‌های بعدی را علیه ایران بردارند و همان بلایی را که بر سر کشور عراق آوردند، به جمهوری اسلامی تحمیل کنند. موسوی با اشاره به بدعهدی کشورهای اروپایی در رابطه با جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: حجم تجارت بین اروپا و آمریکا بیش از هزار و 115 میلیارد دلار است و اروپایی ها به دلیل حمایت از حقوق ایران در برجام، تجارت خود با آمریکا را به خطر نمی اندازند.
این کارشناس مسائل سیاسی تاکید کرد که بهترین و مطمئن ترین راه برای مشکلات کشور تکیه بر توان و ظرفیت‌های داخلی و حمایت از نخبگان، متخصصان و تولیدکنندگان ایرانی است.
نمازگزاران کرمانشاهی پس از اقامه نماز جمعه، همزمان با سراسر کشور علیه جنایات رژیم صهیونیستی و محکومیت انتقال سفارتخانه آمریکا به قدس شریف تجمع کردند و شعار ‹مرگ بر آمریکا› و ‹مرگ بر اسرائیل› سر دادند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + هجده =

9 + 1 =