اما و اگرهای نظارت بر کفن و دفن متوفیان کرونایی

دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمانشاه گفت: خاکسپاری متوفیان کرونایی در کرمانشاه طبق موازین بهداشتی و شرعی انجام می‌گیرد.
به گزارش باختر و به نقل از روابط عمومی دادسرا، شهرام کرمی با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر لازم الاجرا بودن مصوبات ستاد مقابله با کرونا برای همه دستگاه‌های اجرایی، اظهار کرد: دستگاه قضایی استان نظارت کاملی بر روند اجرایی شدن مصوبات این ستاد دارد و با افراد و دستگاه‌هایی که در این زمینه قصوری داشته باشند، برخورد می‌شود.
کرمی تصریح کرد: سلامت شهروندان موضوعی نیست که مورد مسامحه قرار گیرد، بنابراین در این زمینه اغماضی نخواهیم داشت و با هرگونه تخلف در این زمینه برخورد قانونی و قاطع انجام می‌گیرد.
دادستان کرمانشاه خاطرنشان کرد: قطعا اجرای این مصوبات به نفع همه مردم استان خواهد بود و به قطع زنجیره انتقال این بیماری و سلامت شهروندان منجر می‌شود.
وی در ادامه به برخی شایعه پراکنی‌ها از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون اشاره کرد و گفت: یکی از شایعاتی که در دو ماه اخیر مطرح شده، درخصوص چگونگی نحوه کفن و دفن متوفیان مبتلا به این بیماری است که توسط افراد مغرض و با هدف تشویش اذهان عمومی و ناامید کردن مردم اقدام به انتشار این شایعات و نشر اکاذیب در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی می‌کردند.
کرمی با تاکید براینکه برخورد با انتشاردهندگان این شایعات در دستورکار دستگاه قضایی است، عنوان کرد: طبق بخشنامه دادستان کل کشور، دادسراها به انجام نظارت‌های ویژه بر رعایت مسائل شرعی در تغسیل، تکفین و تدفین متوفیان در استان‌ها می‌پردازند.
وی بابیان اینکه طبق فتوای مقام معظم رهبری کفن و دفن متوفیان براساس رعایت دستورالعمل های بهداشتی با نظارت کارشناسان حوزه های مربوطه انجام می‌گیرد، متذکرشد: سازمان آرامستان‌های کرمانشاه نیز به راه اندازی و تجهیز مکان مناسب جهت تغسیل و تکفین اموات موارد خاص اقدام کرده است.
دادستان کرمانشاه تاکید کرد: درحال حاضر تغسیل و تکفین کلیه اموات ارجاعی به سازمان آرامستان‌های استان طبق موازین شرعی و بهداشتی صورت می گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه تلاش‌های دستگاه‌های قضائی و اجرایی و کادر درمانی جز با همکاری و همراهی مردم به نتیجه نمی‌رسد، اعلام کرد: از مردم انتظار می رود توصیه های بهداشتی را جدی گرفته و با پرهیز از ترددهای غیرضروری، برای ریشه‌کن کردن این بیماری در کنار عوامل تأمین کننده سلامت باشند.
کرمی در پایان با تقدیر از همت بی وقفه و تلاش‌های خستگی ناپذیر جامعه پزشکی استان، برای همه بیماران کرونایی آرزوی صحت و سلامتی
کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 39 = 48