انتشار اعلامیه ترحیم فرد زنده در شبکه های اجتماعی دردسرساز شد

مشروح خبر

رئیس پلیس فتا استان کرمانشاه از دستگیری فردی که به قصد شوخی کردن با وی، اقدام به انتشار اعلامیه ترحیم دوست خود کرده بود، خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پلیس، سرهنگ «علی کریمی» اظهار کرد: اخیرا فردی مسن با ارائه مرجوعه قضائی به پلیس فتا مراجعه و مدعی شد که فردی ناشناس با استفاده از شبکه اجتماعي و با استفاده از عکس پروفايل وی اقدام به چاپ اعلاميه ترحيم و فرستادن آن براي دیگران کرده که این کار باعث ايجاد مزاحمت و هتک‌حيثيتش شده است.
وی با بیان اینکه موضوع در دستور کار پلیس فتا قرار گرفت، افزود: پس از انجام بررسي‌هاي تخصصي با تلاش کارشناس پلیس فتا استان و اقدامات فنی و پلیسی، عامل انتشار آگهی ترحیم در شبکه اجتماعی تلگرام شناسایی و با هماهنگی مقام قضائی دستگیر شد.
سرهنگ کریمی گفت: متهم که از دوستان شاکی بود، احضار و در بازجویی‌ها به جرم خود اعتراف کرد.
این مقام ارشد انتظامی ادامه داد: متهم در اظهارات خود عنوان کرد که شاکی از دوستان وی بوده و زمانی که از بازنشسته شدنش مطلع شده به قصد مزاح اعلامیه ترحیم او را طراحی و آن‌ را ارسال کرده است.
وی با یادآوری قانون جرائم رایانه‌ای عنوان کرد: هر گونه مزاحمت سایبری که به قصد اذیت و آزار یا انتقام جویی و حتی تفریح باشد
مجاز نیست و مرتکبین این امر در صورت داشتن شاکی در محاکم قضائی محاکمه خواهد شد .
کریمی در پایان از شهروندان خواست در صورت مواجهه شدن با مشکلی در فضای مجازی آن را از طریق سایت پلیس فتا به آدرس WWW.Cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت
گزارش های مردمی در میان بگذارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 4 =

+ 89 = 90