انتشار هرگونه محتوا در فضای مجازی مسئولیت حقوقی برای ناشر در پی دارد

photo_2020-12-06_13-13-59
مشروح خبر

انتشار هرگونه محتوا در فضای مجازی مسئولیت حقوقی برای ناشر در پی دارد.
به گزارش باختر، رییس پلیس فتا استان کرمانشاه گفت: متاسفانه برخی از کاربران بدون توجه به صحت یا کذب بودن موضوعات، هر آنچه را که می بینند در شبکه‌های اجتماعی انتشار می‌دهند، بدون آن‌که به عواقب آن برای خود یا دیگران فکر کنند.
سرهنگ علی عباسی کسانی به هموطنان توصیه کرد: به هیچ عنوان مطالب به اشتراک گذاشته شده در فضای مجازی را که از صحت و سقم موضوع و منبع منتشر کننده آن اطمینان ندارند ، ملاک قلمداد نکنند و از بازنشر آن خودداری کنند.
وی خاطر نشان کرد: بر اساس ماده ۱۸ قانون جرایم رایانه‌ای، نشر اکاذیب و یا شایعه در فضای مجازی و با استفاده از داده‌های رایانه‌ای جرم تلقی شده و قابل تعقیب و مجازات است.
این مقام مسئول افزود: بر طبق این ماده هر کس به قصد اضرار به غیر یا تشویش اذهان عمومی یا مقامات رسمی به وسیله سامانه رایانه ای یا مخابراتی اکاذیبی را منتشر نماید به حبس از نود و یک روز تا دو سال یا جزای نقدی یا هر دو مجازات محکوم خواهد شد.
رییس پلیس فتا استان کرمانشاه در پایان گفت: پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و کاربران بوده و شهروندان می توانند مشکلات خود را در خصوص فضای مجازی با مراجعه حضوری به پلیس فتا و یا استفاده از سایت این پلیس به نشانی cyberpolice.ir بخش مرکز فوریت های سایبری، لینک ثبت گزارش های مردمی، با ما در میان بگذارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 6 =

3 + = 12