انتقاد رئیس اتحادیه طلافروشان از جولان سودجویان و دلالان؛دلالی طلا در بازار زرگرها

n82953625-72407235

رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه با انتقاد از فعالیت دلالان در بازارهای فروش طلا در کرمانشاه، گفت: متاسفانه پیگیری‌هایی که برای جمع‌آوری و ساماندهی دلالان انجام داده ایم تاکنون به نتیجه نرسیده است.
به گزارش باختر، محمدسعید جعفری در گفتگو با ایسنا، اظهار کرد: فعالیت دلالان به معضلی برای طلافروشی‌ها تبدیل شده است و بارها پیگیری کردیم که این دلالان ساماندهی و جمع‌آوری شوند، اما تا کنون اقدامی در این زمینه انجام نشده است.
وی ادامه داد: این دلالان در بازار می‌گردند و خرید و فروش طلا انجام می‌دهند، گاهی مردم را دنبال می‌کنند تا از آنها طلا بخرند و حتی گاهی با برخی مغازه‌داران نیز کار می‌کنند.
رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه با بیان اینکه عمده فعالیت این دلالان در بازارهایی مانند بازار زرگرها است، افزود: در این منطقه چون حدود 200 مغازه طلا فروشی داریم و ازدحام زیاد است فعالیت دلالان را بیشتر شاهد هستیم، اما در برخی پاساژها که فضا محدودتر است کمتر فعالیت دارند.
جعفری از پیامدهای فعالیت این دلالان در بازار طلا هم یاد کرد و گفت: این افراد با واسطه‌گری خرید و فروش طلا بین مردم و مغازه‌ها آن هم بدون هیچ سرمایه‌ای یا اینکه هزینه‌ای بابت مغازه، مالیات و ... بپردازند، سود می‌برند و این به ضرر مغازه‌دارانی است که قانونی کار می‌کنند.
وی تاکید کرد: ممکن است بین این دلالان افراد سودجویی هم باشند که طلای تقلبی به مردم عرضه کنند و هرگونه تخلف و تقلبی هم که از سوی این افراد رخ بدهد قابل پیگیری نیست.
رئیس اتحادیه طلا و جواهرفروشان کرمانشاه از مردم خواست به هیچ عنوان به این دلالان اعتماد نکنند و فقط از مغازه‌های دارای پروانه کسب که فاکتور معتبر ارائه می‌دهند، خرید کنند.
جعفری خاطرنشان کرد: توصیه ما به مغازه‌داران هم همین است، اما متاسفانه تعداد کمی از طلافروشی‌ها با این دلالان همکاری دارند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + = 10