اندازه شناسی و اختلاس های نجومی!

unnamed
مشروح خبر

وحید حاج سعیدی
این روزها که خلق ا… همه مشغول کار سیاست هستند و سیاسمت مداران هم مشغول تجارت ، دانشمندان بدون توجه به تورم، کرونا، آلودگی هوا، گرانی خودرو پیدا شدن یا نشدن واکسن کرونا و … مشغول تحقیقات خودشان هستند.مثل سازمان لیگ که در هر صورت باید پرسپولیس را قهرمان کند و پوکر قهرمانی را با فنگ شویی هم که شده در کلکسیون افتخارات پرسپولیس جای دهد!
علی ایحال 20 مه، روز جهانی «مترولوژی» یا همان «اندازه شناسی» خودمان است. همه ساله دانشمندان علم اندازه گیری و اندازه شناسان جهان در این روز گرد هم می آیند و بعد از نوش جان
کردن کیک و ساندیس، ساعت ها در خصوص راهکار های توسعه این علم با هم به بحث و تبادل و نظر می نشینند. اساساً اندازه و اندازه گیری کار خوبی است و اگر این داستان وجود نداشت خیلی از کارها از خرک در می رفت.
شاعر هم در این خصوص فرموده : « اندازه نگه دار که اندازه نکوست.» البته در عصر حاضر ما انواع و اقسام اندازه داریم. اندازه فیزیکی، مکانیکی، اپتیکی، الکتریکی، شیمیایی، فیزیکی، خیاطی، آشپزی و … که هر کدام برای خودشان دنیایی دارند و ارباب فن از این اندازه گیری ها در امور مربوط به تخصص شان از آنها بهره می گیرند. اما در سال های اخیر مواردی پیش آمده است که کمی علم اندازه شناسی را با چالش مواجه کرده است و عزیزان مترولوژیست و متخصصان امر دچار حیرت شده اند و به قولی :
«یکی کار پیش آمد اکنون شگفت
که آسانش اندازه نتوان گرفت ! »
بله حتماً شما هم متوجه شدید. اندازه گیری میزان حقوق و دستمزد مدیران و میزان اختلاس های برخی نور چشمی ها ! یعنی کم کم داریم به «واژه فطرت میل به بی نهایت»که در ریاضی به ما درس داده بودند و با نسبت دادن مقادیر متوالی به یک متغیر حاصل می شد، نزدیک می شویم.
لطفاً چراغ ها را روشن کنید و از بوق زدن های متوالی نیز خودداری نمائید !
البته دوستان در تلاشند مشكلات قانوني نظام پرداخت و پرداخت وام های میلیاردی كه باعث مي‌شده برخی مديران و همراهانشان مبالغ غيرقانوني و وام های کلان بگيرند را برطرف ‌كنند، اما مشكلات غيرقانوني برداشت‌هاي قانوني هنوز مانده است! چرا که مدیری که به مفت خوری و تنبلی عادت کرده خودش راهکار را پیدا می کند و این راهکارها عموماً غیر قانونی هستند که با راهکار قانونی نمی توان جلویش را گرفت!
در ضمن قانون را خود بشر می نویسد ولی بی قانونی قانون نا نوشته ای است که باز هم خود بشر آن را نوشته است و در شرایط مختلف کارکرد های گوناگونی دارد.
بالاخره حقوق مدیری را که تا کنون در ماه ارقام نجومی دریافت می کرد یکهو به سی چهل میلیون کاهش دهیم مثل این است که حقوق ما کارمندان را از تومان به ریال تغییر دهند!
البته در این زمینه علم اندازه گیری زیاد به کار نخواهد آمد و بیشتر علم نجوم و هوا فضا کاربرد دارد. در زیر شاخه حقوق نجومی و فضایی هم انواع لابی گری، عضويت در هيآت مديره‌ها، حق المشاوره، حق اوقات فراغت فرزندان، وام های تعمیر منزل، تجهیز منزل، تزئین منزل، توصيه‌نامه‌نويسي، حق امضاهای طلایی، پاداش های آنچنانی، پورسانت های اینچنانی و … آشنا می شوید که عمدتاً ربطی به حقوق دریافتی ندارند و حتی اگر استعفا بدهید یا از کار برکنار شوید و یا زبانم لال بخشی از آن پول ها را بیت المال برگردانید؛ باز هم اثرات و برکات آنها در زندگی مدیرانه شما جاری و ساری خواهند بود!

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − یک =

+ 37 = 46