دوشنبه , ۵ خرداد ۱۳۹۹
آخرین خبرها

اولین عنوان وزنه برداری ایران برای بانوی کرمانشاهی

image_pdfimage_print

12

برای اولین بار در تاریخ وزنه برداری ایران ، تیم ملی وزنه برداری در بخش زنان در مسابقات بزرگسالان آسیا حضور پیدا کرده است و پوپک بسامی وزنه بردار کرمانشاهی الاصل دسته ۵۵ کیلوگرم ایران اولین عضو تیم ملی بود که روی تخته رفت.
به گزارش باختر، پوپک بسامی در رقابت های گروه B
دسته ۵۵ کیلوگرم با مجموع ۱۴۳ کیلوگرم به کار خود پایان داد و در جمع ۵ وزنه بردار حاضر در گروه B دسته ۵۵ کیلوگرم به مقام چهارم رسید. پوپک با این حضور در تاریخ وزنه برداری ایران جاودانه شد و لقب اولین زن وزنه بردار ایران را برای همیشه با خود خواهد داشت.
نکته جالب در مورد بسامی این است که او با وجود اینکه قد بلند نیست، اما به دلیل چابکی و فیزیک بدنی مناسب در لیگ‌های بسکتبال ایران به میدان رفته است. او در سال‌های گذشته در تیم‌های
آناهیتا بنا کرمانشاه در لیگ دسته اول و معراج کرمانشاه در سوپر لیگ بسکتبال بانوان بازی می‌کرد و زیر نظر الهه دارستانی مربی کرمانشاهی تیم ملی بسکتبال ۳ نفره ایران در المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین مشغول به فعالیت بوده است.
گرچه او اصالتاً کرمانشاهی است، اما اکنون با نام استان تهران در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می‌کند و پس از راه اندازی وزنه برداری زنان به سمت
این رشته گرایش پیدا کرده و اکنون به یک
وزنه بردار ملی تبدیل شده است. مسیری که در سال‌های حضورش در عرصه بسکتبال حتی فکر
آن را هم نمی‌کرد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*