اولین عنوان وزنه برداری ایران براي بانوی کرمانشاهی

12

برای اولین بار در تاریخ وزنه برداری ایران ، تیم ملی وزنه برداری در بخش زنان در مسابقات بزرگسالان آسیا حضور پیدا کرده است و پوپک بسامی وزنه بردار كرمانشاهي الاصل دسته ۵۵ کیلوگرم ایران اولین عضو تیم ملی بود که روی تخته رفت.
به گزارش باختر، پوپک بسامی در رقابت هاي گروه B
دسته ۵۵ کیلوگرم با مجموع ۱۴۳ کیلوگرم به کار خود پایان داد و در جمع ۵ وزنه بردار حاضر در گروه B دسته ۵۵ کیلوگرم به مقام چهارم رسید. پوپک با این حضور در تاریخ وزنه برداری ایران جاودانه شد و لقب اولین زن وزنه بردار ايران را برای همیشه با خود خواهد داشت.
نکته جالب در مورد بسامی این است که او با وجود اینکه قد بلند نیست، اما به دلیل چابکی و فیزیک بدنی مناسب در لیگ‌های بسکتبال ایران به میدان رفته است. او در سال‌های گذشته در تیم‌های
آناهیتا بنا کرمانشاه در لیگ دسته اول و معراج کرمانشاه در سوپر لیگ بسکتبال بانوان بازی می‌کرد و زیر نظر الهه دارستانی مربی كرمانشاهي تیم ملی بسکتبال ۳ نفره ایران در المپیک جوانان ۲۰۱۸ آرژانتین مشغول به فعالیت بوده است.
گرچه او اصالتاً کرمانشاهی است، اما اکنون با نام استان تهران در مسابقات قهرمانی کشور شرکت می‌کند و پس از راه اندازی وزنه برداری زنان به سمت
این رشته گرایش پیدا کرده و اکنون به یک
وزنه بردار ملی تبدیل شده است. مسیری که در سال‌های حضورش در عرصه بسکتبال حتی فکر
آن را هم نمی‌کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 + 6 =