اگر نمی توانید کاری کنید، شفاف اعلام کنید

Bazvand-lorestan
مشروح خبر

Bazvand-lorestan

استاندار کرمانشاه با اشاره به ساخت بیش از 15 هزار واحد در مناطق زلزله زده استان، با بزرگ خواندن این کار، از مدیران استان خواست مطالبات مردمی را تا حدی بالا نبرند که بنیاد مسکن نتواند فعالیت کند.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند در ستاد بازسازی مناطق زلزله زده استان کرمانشاه با قدردانی از عملکرد بنیاد مسکن در روند بازسازی مناطق زلزله زده گفت: انصافا کار بنیاد مسکن در روند بازسازی مناطق زلزله زده کرمانشاه کار بزرگ و قابل تقدیری است و در مقایسه با موارد مشابه زلزله در سایر استان ها روند ساخت و ساز بعد از زلزله کرمانشاه با سرعت خوبی انجام شده و در حال انجام است.
وی تاکید کرد: ساخت 15 هزار و 320 واحد در کمتر از یک سال کار بزرگی است که جای تقدیر دارد.
بازوند خاطرنشان کرد: باید به این نکته توجه داشت که سه ماه اول پس از زلزله صرف اسکان موقت شده و دو ماه بارندگی اجازه کار نداد و این تعداد واحد ظرف تنها هفت تا هشت ماه ساخته شده است.
وی افزود: همچنین در کنار مدت زمان کوتاه ساخت، ساخت این تعداد واحد همزمان با شوک های مختلف اقتصادی از جمله گرانی مصالح بود که کار بسیار بزرگی است.
بازوند از تعمیر 53 هزار و 563 واحد طی این مدت خبر داد و افزود: همه اینها اقدامات بزرگ و ارزشمند بنیاد مسکن است.
وی تاکید کرد: با توجه به این اقدامات ارزشمند نباید کاری کنیم که مطالبه مردم بیش از پیش بالا رود و به حدی برسد که بنیاد مسکن نتواند کار کند.
وی یادآور شد: بنیاد مسکن علاوه بر ساخت 6300 واحد تخریبی در سرپل ذهاب، ساخت 3000 واحد فرسوده دیگر در این شهرستان را نیز در دستور کار دارد و نباید بیش از این مطالبات را بالا ببریم.
استاندار کرمانشاه با انتقاد از وضعیت مسکن مستاجرین در مناطق زلزله زده گفت: وزارت راه و شهرسازی در این زمینه متولی شده که از عملکرد آنها گلایه مندیم.
وی افزود: یک سال از زلزله گذشته، هنوز وضعیت مستاجرین تعیین تکلیف نشده است و تقاضای ما از وزارت راه و شهرسازی این است که اگر نمی تواند در این زمینه کاری انجام دهد، شفاف اعلام کند.
وی فزود: مستاجرین مناطق زلزله زده همچنان بلاتکلیف هستند و باید هرچه سریعتر وضعیت آنها مشخص شود.
استاندار کرمانشاه در ادامه با تاکید بر تسریع در راه اندازی بیمارستان صحرایی ثلاث باباجانی گفت: تا دو هفته آینده باید این بیمارستان آماده خدمات رسانی شود.
وی در خصوص امهال تسهیلات مناطق زلزله نیز یادآور شد: افرادی که ساکن مناطق زلزله زده بوده و تسهیلات خود را در شهرستان های دیگر دریافت کرده اند، درصورت تایید فرمانداری ها تسهیلات آنها امهال می شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه + هفت =

+ 45 = 54