این بار مدیرکل امور مرزی وزارت کشور عنوان کرد؛ قول و قراری دیگر برای بازگشایی «خسروی»

مشروح خبر

1396080822285979812363924

مدیرکل امور مرزی وزارت کشور اعلام کرد که براساس توافق صورت گرفته با طرف عراقی، مرز خسروی قصرشیرین 2 ماه پیش از اربعین امسال (شهریور ماه) برای تردد زائران عتبات عالیات بازگشایی می شود.
به گزارش باختر، شهریار حیدری در گفت و گو با ایرنا، اظهار داشت: یک هیات عالی رتبه عراقی متشکل از معاون وزیر کشور، مسئولان گمرک و مسئولان امنیتی هفته گذشته به منظور بررسی بازگشایی مرز خسروی به تهران سفر کردند.
وی افزود: در این سفر، مسائل مختلف به منظور تردد زائران اربعین حسینی از مرز خسروی انجام شد و در نهایت هیات عراقی با بازگشایی مرز خسروی 2 ماه پیش از اربعین موافقت کرد.
مدیرکل امور مرزی وزارت کشورعنوان کرد: هیات عراقی نتایج مذاکرات انجام شده را به هیات دولت این کشور منتقل می کند تا پس از تایید، مرز خسروی از شهریور ماه بازگشایی شود.
حیدری یادآور شد: اکنون مرز خسروی برای تردد اتباع عراقی و داد و ستدهای تجاری باز است اما تنها بخش کوچکی از ظرفیت آن مورد استفاده قرار می گیرد.
وی خسروی را مرزی دارای ظرفیت ها و زیرساخت های گسترده عنوان کرد و گفت: خسروی مرزی بی نظیر است و برای بازگشایی آن آمادگی کامل داریم.
به گفته مدیرکل امور مرزی وزارت کشور، مسائل امنیتی در طرف عراقی دلیل اصلی بسته شدن مرز خسروی بر روی زائران اربعین حسینی بوده است.
حیدری عنوان کرد: با توجه به بهبود وضعیت امنیت در کشور عراق، به نظر می رسد که امسال به منظور بازگشایی مرز خسروی هیچ مشکلی وجود نداشته باشد. مسئولان عراق سال گذشته نیز به منظور بازگشایی مرز خسروی با ایران به توافق رسیدند و امکانات لازم نیز در این مرز برای تردد زائران اربعین حسینی فراهم شد، اما برخلاف وعده های داده شده، خسروی همچنان بر روی زائران بسته ماند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + نوزده =

+ 65 = 71