این فاجعه است که در كرمانشاه حتی یک استاد بزرگ نداریم

2142555092451862112061691711627541194172134

یک مربی شطرنج گفت: متاسفانه شطرنج کرمانشاه درحال حاضر حتی یک استاد بزرگ ندارد که این یک فاجعه برای این رشته در استان است.
به گزارش باختر، بهروز دژدار در گفت و گو با ایسنا، جایگاه کنونی شطرنج کرمانشاه را در کشور نامناسب دانست و اظهار کرد: وضعیت خوبی در شطرنج کشور نداریم و از سوی دیگر برخی اختلافاتی که از مدت‌ها قبل در هیات بوجود آمده باعث شده تا رشد چندانی در این رشته نداشته باشیم.
وی تصریح کرد: در شرایط کنونی و با روی کار آمدن هیات جدید، همگی باید تلاش کنند تا جایگاهمان را از رده‌های انتهایی جدول کشوری به رده‌های میانی نزدیک کنیم.
مدیرمدرسه شطرنج دژدار تاکید کرد: مشکلاتی که در سالهای اخیر در شطرنج کرمانشاه داشته‌ایم، سبب شده تا درحال حاضر حتی یک استاد بزرگ در این رشته نداشته باشیم، درحالی که استاني مانند گیلان 60 استاد بزرگ دارد.
وی نداشتن مربیان قدرتمند، تمرینات مستمر و شرکت نکردن در مسابقات مختلف را از عوامل ضعف شطرنج کرمانشاه برشمرد و گفت: تمام مسابقاتی که داریم، منحصر به مسابقات استانی شده و همه ورزشکاران به خوبی رقبا و تکنیک‌های آنها را می‌شناسند، برای همین نیاز است اعزام‌هایی را به مسابقات برون استانی داشته باشیم که آن هم به دلیل بالا بودن هزینه‌ها کمتر اتفاق می‌افتد.
این مربی شطرنج تصریح کرد: در بحث مربیان هم باید آموزش آنها را بروزرسانی کنیم و به این دلیل رایزنی‌هایی را با رئیس فدراسیون انجام داده‌ایم تا مربیان بین المللی را برای آموزش مربیان استان اعزام کند.
وی در ادامه در پاسخ به چرایی عدم فراگیری رشته شطرنج در میان مردم کرمانشاه نیز گفت: متاسفانه تاکنون تبلیغات مهمی برای این رشته در استان انجام نگرفته، رسانه‌ها به بیان مزایای این رشته نمی‌پردازند و چندباری هم از صداوسیمای استان برای معرفی این رشته زمان خواسته‌ایم که پاسخی نگرفته‌ایم.
دژدار در ادامه بیشترین علاقمندان به شطرنج را در کرمانشاه مربوط به دانش آموزان دوره‌های دبستان و راهنمایی دانست و افزود: اکثر این دانش آموزان وقتی وارد دوره دبیرستان شده و به کنکور نزدیک می‌شوند، از شطرنج کنار می‌کشند، چراکه بین خانواده‌های کرمانشاهی جا افتاده که درس خواندن از ورزش مهمتر است، درحالی که باید آنها را مکمل هم قرار دهیم.
وی عنوان کرد: براساس پژوهش‌ها، دانش آموزانی که شطرنج بازی می‌کنند، تا 15 درصد نمره‌های ریاضی و فیزیک آنها از سایر دانش آموزان بالاتر است.
مدیرمدرسه شطرنج دژدار گفت: جلوگیری از آلزایمر، فعال شدن هر دو نیمکره مغز، بالا رفتن تمرکز و قدرت تجزیه و تحلیل و... از دیگر مزایای بازی شطرنج برای انسان است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 49 = 54