این نیز بگذرد…

16972_436

وحيد حاج سعيدي
در کتاب پریشان قا آنی چنین آمده است: یکی از مشایخ با مردی گفت: روزگارت چگونه می گذرد؟ گفت: بسیار بد. شکر کن که اگر بد هم نمی گذشت چه می کردی؟! چند گویی که نگذرد فردا گر بود راست چون گذشت امروز آن چه پیش آیدت ملول مشو تا شوی بر مراد خود پیروز این ایام و روزهای نه چندان خوش بالاخره به سر خواهند و روزگار بار دیگر روی خوش به ما نشان خواهند داد ولی بدانیم رو سیاهی به ذغال خواهند ماند! افرادی که برای سود جویی بیشتر ، سلامت مردم را نشانه رفته اند و در این روزهای اضطرار با احتکار ماسک و مواد ضد عفونی کننده ،پیشگیری از گسترش بیماری را دشوار کرده اند، از دشنمان قسم خورده این نظام، وحشی تر و درنده خوتر و خطرناک ترند. چرا که دشمنان رو در رو با ما اعلان جنگ کرده است و تکلیف مان مشخص است ولی شناسایی دشمنان انسانیت و شهروندی آن هم در لباس بشریت بسیار سخت و دشوار است.
از سویی باید اذعان داشت هر گونه مماشات با محتکران و گران فروشان که از قِبل همین مردم و اقتصاد نا کارآمد و نظارت فشل در طول این سال ها به نان و نوایی رسیده اند و بیشتر از سایرین از این نظام اقتصادی خرسند هستند، اصلاً به صلاح نیست و حاکمیت باید برای مقابله با این سود جویی های ناجوانمردانه به جریمه و بستن مغازه و اخطار بسنده نکند!
لغو دائم پروانه فعالیت و عدم اجازه فعالیت اقتصادی مادام العمر برای این خون آشامان اقتصادی کمترین مجازاتی است که می توان در نظر گرفت. تا کی مردم باید تاوان تسامح و تساهل با غارتگران اقتصادی کشور را پرداخت کنند؟!
چرا احکام صادره مانع از انجام فعالیت های ضد انسانی مفسدان اقتصادی نمی شود؟! چرا برای یک بار هم که شده از مجازات های جدی و باز دارنده برای آنان استفاده نمی شود؟! آیا مگر هدف از اجرای مجازات بازدارندگی نیست؟!
ای کاش قضات محترم در اجرای احکام این قبلی مفسدان اقتصادی کمی سختگیرانه تر و خشن ترعمل کنند تا درس عبرتی شود برای افرادی که جان و سلامت مردم را به سخره گرفته و انسانیت را زیر سوال برده اند.
به هر حال این نیز بگذرد ولی تاریخ رفتار و خوی غیر انسانی این انسان نما ها را از یادنخواهد برد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + 3 =