بازار بی‌خریدار «دلار» سرگردانی دلارهای خانگی در بین صرافی‌ها

مشروح خبر

تا همین چند روز پیش پاتوق دلالان ارزی شهر کرمانشاه شاهد بازار داغ خرید دلار بود؛ اما امروز دیگر خبری از بازار گرمی دلالان نبود و همه سودشان را به جیب زده و بساطشان را جمع کرده بودند و این وسط فقط مردمی مانده بودند که به هوای سود «یک‌شبه» دل به دریا زده بودند.
آنهایی که به پیشنهاد سفته‌بازی در بازار ارز جواب مثبت داده و با وسوسه سودهای کلان اغوا شده بودند حالا در صف فروشندگان ارز منتظر و چشم به راه خریداری بودند تا بلکه از این بیشتر متضرر نشوند و دلارهایی که روی دستشان مانده بود را بفروشند اما خریداری در کار نبود.
کاهش قیمت ارز که برخی آن را سقوط آزاد می‌نامند شب گذشته به اوج خود رسید و خیلی‌ها را همان شبانه روانه خیابان‌ها کرد تا دلارهایشان را بفروشند و بیشتر متضرر نشوند، امروز هم بازار متلاطم ارز در کرمانشاه همچون سایر استان‌ها شاهد حضور مردمی بود که حالا همه فروشنده شده بودند.
البته کسی جرات خرید را نداشت و همین موضوع باعث نگرانی شهروندانی شده بود که با تقاضای کاذبشان برای دلاری که هیچ احتیاجی به آن نداشتند، وضعیت را برای متقاضیان واقعی و واردکنندگان کالاهای اساسی به شدت طی این ماه‌ها سخت کرده بودند و مشکلاتی را برای کشور هم ایجاد کرده بودند.
از همه قشری را می‌توانستید در بین عرضه‌کنندگان دلار در بازار کرمانشاه ببنید؛ از فردی که تمام دارایی‌اش که یک خودرو بود را فروخته و به دلار تبدیل کرده بود تا خانم خانه‌داری که پس‌انداز سرگردانش را به بازار مکاره ارز آورده و تنها جیب دلالان را در این آشفته بازار پر کرده بود.
یکی از فروشندگان که در صرافی‌اش به دیوار تکیه داده بود با اشاره به حجره بی‌مشتری‌اش می‌گوید که وضعیت بازار خراب است.
احمدی نگاهی به مشتریانی که برای فروش دلار در بازار سرگردانند می‌کند و ادامه می‌دهد: همه فروشنده شده‌اند
و کسی جرأت خرید ندارد.
وی قیمت دلار در بازار را ۱۱ هزار و ۷۰۰ اعلام می‌کند و می‌گوید که هیچکس حتی دلار را ۸۰۰۰ تومان هم نمی‌خرد.
این فروشنده از کاهش لحظه‌ای قیمت دلار طی یکی دو روز اخیر به عنوان مهمترین عامل عدم خرید این ارز یاد می‌کند و می‌گوید با این وضعیت اصلا معلوم نیست چه پیش‌ بیاید.
دلارهای خانگی که روی دست مردم ماند
یکی از خانم‌هایی که از موضوع خرید دلار متضرر شده بود هم گفت: با نوسانات بازار ارز تصمیم به فروش بخشی از طلاهای خود گرفتم که در سال‌های مختلف خریداری کرده بودم.
وی افزود: بعد از فروش طلاها آنها را تبدیل به دلار کردم و در منزل نگه داشتم تا در صورت افزایش نرخ دلار آن را به فروش برسانم.
وی گفت: از شب قبل اخباری مبنی بر کاهش نرخ دلار شنیدم و بلافاصله برای فروش دلارها به بازار رفتم که متاسفانه هیچ یک از صرافی‌های مجاز خرید دلار نداشتند.
نابلدها در سقوط دلار بیشتر از همه متضرر شدند
یکی دیگر از فروشنده‌ها به تب و تاب بازار ارز اشاره کرد و گفت: افرادی که اطلاع چندانی از نحوه فعالیت بازار ارز و مسائلی که بر روی آن تاثیر می‌گذارد و بدون آگاهی به این بازار وارد شده‌اند به شدت در این سقوط قیمت متضرر شده‌اند و هیچکس فعلا حاضر به خرید دلارهای آنها نیست، چون قیمت‌ها به صورت لحظه‌ای در حال کاهش است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =

8 + 2 =