بازنشستگان کرمانشاهی در آستانه ی بهره مندی از مزایای مناطق جنگی

636564566370717963

به گزارش باختر، پس از آنکه دولت و مجلس شورای اسلامی مصوب کرد که شاغلین ادارات دولتی در برخی از شهرهای جنگزده استان کرمانشاه از مزایای مناطق جنگی بهره مند شوند، موجی از انتقادات توسط بازنشستگان به سوی مسئولین و البته نمایندگان استان در مجلس گسیل شد، مبنی بر اینکه چرا ماهایی که در دوران جنگ تحمیلی مشغول خدمت بوده ایم نباید از این مزایا بهره مند شویم؟! که به همین دلیل این مهم در دستور کار مسئولین ارشد استان و البته نمایندگان مردم در مجلس قرار گرفت که اخیرا
سید قاسم جاسمی در این باره توضیحاتی را ارائه داده است که در ادامه می خوانیم.
مصوبه بهره‌مندی« بازنشستگان» کرمانشاه از مزایای مناطق جنگی تا 2 ماه دیگر به صحن مجلس می‌آید
عضو مجمع نمایندگان استان کرمانشاه از پیگیری برای برخورداری بازنشستگان از مزایای مناطق جنگی خبر داد و افزود: این مصوبه در کمیسون اجتماعی مجلس به تصویب رسیده و تا دو ماه دیگر به صحن علنی مجلس می‌آید.
سید قاسم جاسمی در جلسه شورای برنامه ریزی استان با اشاره به منطقه جنگی شدن کرمانشاه، گفت: بر اساس این مصوبه قرار شد نیروهای شاغل ادارات از مزایای این طرح برخوردار شوند که این موضوع با انتقاد به حق بازنشستگان همراه شد.
وی افزود: صحبت بازنشستگان این است که سختی‌های جنگ را آنها تحمل کردند، اما حالا باید از مزایای آن محروم شوند که در همین راستا برای برخورداری بازنشستگان از مزایای این طرح پیگیر شدیم و در کمسیون اجتماعی مجلس هم به تصویب رسید.
جاسمی خاطرنشان کرد: با رایزنی‌های صورت گرفته این مصوبه قرار است هرچه سریعتر به صحن مجلس بیاید و احتمالا تا دو ماه دیگر با طرح در صحن علنی مجلس، بازنشستگان نیز از مزایای این طرح برخوردار می‌شوند.این نماینده مجلس با اشاره به انتقادهای بسیار نیروهای مسلح از محروم ماندن از مزایای این طرح، گفت: به دنبال این هستیم تا بتوانیم نیروهای مسلح را هم مشمول این طرح کنیم که موافقت اولیه در این زمینه هم اخذ شده  است.
جاسمی به محرومیت بخش‌های بیلوار و سرفیروزآباد از مزایای مناطق جنگی هم اشاره کرد وافزود: امیدواریم با مساعدت استاندار کرمانشاه بخش بیلوار هم از مزایای مناطق جنگ برخوردار شده و مزایای کارمندان آن مانند شهر کرمانشاه پرداخت شود.
وی افزود: عمده شاغلین در این دو بخش معلمین هستند که افزایش حقوق آنها از سوی آموزش و پرورش پیگیری خواهد شد.
جاسمی در خصوص بخش سرفیروزآباد نیز گفت: بارها اعلام کردیم که این بخش بمباران زیادی شده، اما حرف ستاد کل نیروهای مسلح این است که نمی‌توان هر جایی که موشک‌باران شده را جزو مناطق جنگی محسوب کنیم، چون بخش های زیادی از کشور در دوران جنگ تحمیلی این وضعیت را داشته‌اند، اما امیدواریم با مساعدت استاندار کرمانشاه بتوانیم مزایای مناطق جنگی را هم برای این بخش از شهرستان کرمانشاه داشته باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 70 = 73