باشگاه‌های سوارکاری کرمانشاه در مرز ورشکستگی!

2876493
مشروح خبر

رئیس هیات سوارکاری استان کرمانشاه از حال و روز نامساعد این روزهای باشگاه های سوارکاری کرمانشاه خبر داد.
به گزارش باختر، ستار الماسی در گفتگو با ایسنا، بااشاره به فعالیت حدود 50 باشگاه سوارکاری در کرمانشاه، اظهار کرد: تداوم شیوع کرونا طی 10 ماه گذشته بسیاری از این باشگاه ها را با مشکل مواجه کرده و در مرز ورشکستگی قرار داده است.
وی تصریح کرد: علیرغم اینکه سوارکاری رشته ای در فضای باز است و فاصله گذاری اجتماعی به خوبی در آن رعایت می شود، اما ترس مردم از ابتلا به کرونا از یکسو و مشکلات اقتصادی ماه‌های گذشته از دیگر سوی باعث شده که باشگاه های سوارکاری دیگر چندان مراجعه کننده ای نداشته باشند.
رئیس هیات سوارکاری کرمانشاه بااشاره به ناکافی بودن حمایت های دولتی از این باشگاه ها، اعلام کرد: در مرحله اول پرداخت تسهیلات کرونایی اعلام شد به هرکدام از باشگاه های سوارکاری شش میلیون تومان وام پرداخت می شود، درحالیکه این رقم تنها صرف یک ماه پانسیون، نعل بندی و ویزیت دامپزشکی یک اسب این باشگاه ها می‌شود. در مرحله دوم پرداخت تسهیلات گفته اند که این بار به هرباشگاه سوارکاری حدود 192 میلیون تومان وام می دهند که نرخ سود آن 12 درصد است و باید طی دو سال آن را بازپراخت کرد.
الماسی اضافه کرد: هرچند تسهیلات این مرحله به نسبت مرحله اول کمک خوبی برای باشگاه های سوارکاری خواهد بود، اما بازپرداخت این رقم طی دو سال بسیار سنگین خواهد بود، چرا که در این شرایطی که اوضاع مالی باشگاه ها خوب نیست و درآمدی ندارند، نمی توانند ماهی 9 میلیون تومان هم قسط این وام ها را پرداخت کنند.
وی یادآورشد: از مسئولین ارشد استان و ورزش کرمانشاه خواسته ایم تا مدت زمان بازپرداخت این وام ها را به چهار یا پنج سال افزایش دهند تا باشگاه های سوارکاری استان بتوانند از آن استفاده کنند.
رئیس هیات سوارکاری کرمانشاه در خاتمه این گفتگو عنوان کرد: اکثر مالکین و موسسین باشگاه های سوارکاری کرمانشاه بخاطر عشق و علاقه ای که به این کار دارند، حرفه خود را ادامه می دهند، وگرنه چنین شغلی درآمد چندانی برایشان ندارد، بنابراین انتظار می رود در این شرایط سخت مسئولین دولتی حامی آنها باشند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار + چهارده =

6 + 3 =