بانك قرض الحسنه مهر ايران؛ پيشرو در پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به كرمانشاهيان

8-6
مشروح خبر

بانک قرض الحسنه مهر ایران با قصد خیر و با نیت تأمین نقدينگي و رفع نيازهاي ضروري اشخاص حقيقي و حمايت از نيازمندان و پرداخت تسهيلات به اشخاص حقوقي که در امور خيريه فعاليت دارند، ايجاد و يکي از نهادهاي پولي و مالي کشور است كه در راستاي حركت به سوي عمليات بانكداري اسلامي تشكيل شده است.
به گزارش باختر، بهبود شاخص های عملکردی مالی کشور در زمینه عقد قرض الحسنه، فرهنگ سازی سنت پسندیده قرض الحسنه، استفاده از فن آوری اطلاعات و پیاده سازی بانکداری الکترونيکي، استقرار سیستم مدیریت دانش و تبدیل بانک به يک سازمان پيشرو، مدیریت بهینه منابع انسانی شامل( بکارگیری نیروی کارآمد، متخصص و ماهر، آموزش و ارتقاء دانش و مهارت کارکنان و تنوع در ارائه خدمات بانکی) از جمله اصلي ترين اهداف اين بانك قرض الحسنه مي باشد.
اما يكي از نكات قابل توجه اين بانك، پرداخت كليه تسهیلات بانكي خود به مشتريانش به صورت قرض الحسنه و بدون سود بانكي است كه بنا بر آمار موجود بانك قرض الحسنه مهر ايران يكي از پيشروترين بانك هاي استان در امر پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به كرمانشاهيان است.
در همين راستا گفتگويي با مهندس محمدرضا نجفي شعاع، مدير امور شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در استان كرمانشاه (كه حدود يكسال است مسئوليت مديريت اين بانك در استان را عهده دار شده اند) انجام داده ايم كه در ادامه مي خوانيد.
وي در ابتدا به مقوله تاكيد بر پرداخت تسهيلات قرض الحسنه اين بانك به همشهريان كرمانشاهي اشاره كرد و گفت: نسبت مصارف به منابع بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه 96 درصد است و این یعنی 96 درصد منابعی که در این بانک جذب شده در قالب تسهیلات قرض الحسنه و بدون سود به مردم استان کرمانشاه پرداخت شده است.
مهندس نجفی شعاع با اشاره به پرداخت وام ازدواج در این بانک تصریح کرد: این بانک در استان کرمانشاه در بحث پرداخت وام ازدواج بیش از100 درصد سهمیه تعیین شده بانک مرکزی را پرداخت کرده است.
وي خاطرنشان کرد: در زمینه ایجاد اشتغال نیز بانک قرص الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه، به گواه آمارهای اعلام شده ی کمیته امداد امام خمینی (ره) و بهزیستی استان، بیش از 100 درصد تعهدات خود را انجام داده است.
مدير شعب بانك قرض الحسنه مهر ايران در استان كرمانشاه گفت: در طول سال گذشته (سال 1398) مجموعاً ۷۲۵۰ ميليارد ريال تسهيلات قرض الحسنه در بخش هاي مختلف به مردم استان كرمانشاه پرداخت شده است. همچنين در مدت چند ماه اخير كه از سالجاري مي گذرد نيز بالغ بر ۸۱ ميليارد ريال تسهيلات بانكي به صورت قرض الحسنه به مردم شريف استان كرمانشاه پرداخت شده است.
نجفي شعاع تصريح كرد: يكي از مناطقي كه پرداخت تسهيلات قرض الحسنه به مردمانش در اولويت كاري مجموعه بانك مهر ايران بوده، مناطق زلزله زده استان كرمانشاه يعني شهرستانهاي سرپلذهاب، قصرشيرين، گيلانغرب و ثلاث باباجاني بوده و هست كه در همين راستا در دو سال اخير بالغ بر ۱۰۰ ميليارد ريال تسهيلات به آنها پرداخت شده است.
وي همچنين به خدمات عام المنفعه اين بانك در مناطق زلزله زده استان اشاره كرد و گفت: ساخت سه مدرسه روستایی و سه خانه بهداشت در روستاهای توابع شهرستانهای قصرشیرین و گیلانغرب و مدرسه ۸ کلاسه خلیج فارس در شهرستان ثلاث باباجانی از دیگر اقدامات خیرخواهانه بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه می باشد.
اين مقام مسئول در استان كرمانشاه با اشاره به بحث امهال وام هاي مناطق زلزله زده و همچنين بحث امهال وام ها به خاطر شيوع بيماري كرونا، گفت: در همين زمينه نيز بانك قرض الحسنه مهر ايران در استان كرمانشاه پيشرو بوده و توانسته به مدت ۳۰ماه اقساط مردم مناطق زلزله زده را امهال كند و همچنين به مدت 3 ماه نيز كليه اقساط كليه وام هاي ديگر مشتريان سطح استان كرمانشاه را به خاطر شيوع ويروس منحوس كرونا امهال كرده است.
وي همچنين به عملكرد قابل توجه اين بانك در بحث وصول مطالبات اشاره كرد و گفت: اين عملكرد مثبت نشان از آن دارد كه مشتريان بانك قرض الحسنه مهر ايران در استان كرمانشاه اعتماد ويژه اي به خدمتگذاران خود در سيستم بانكي دارند و با كمترين چالش ممكن اقدام به پرداخت اقساط خود مي كنند.
نجفي شعاع در ادامه به طرح كالاكارت بانك قرض الحسنه مهر ايران اشاره كرد و گفت: در قالب اين طرح مشتريان بانك مي توانند با دريافت كالاكارت تا سقف 200 ميليون ريال كالا از فروشگاه هاي طرف قرارداد بانك خريداري كنند و مبلغ آن را به صورت اقساط قرض الحسنه به بانك پرداخت كنند.
مدير شعب بانک قرض الحسنه مهر ایران در استان کرمانشاه با اشاره به دوازده سال خدمت به عامه مردم گفت: از زمان افتتاح بانک تاکنون به بیش از ۲۳۵هزار کرمانشاهی وام قرض الحسنه برابر با ۲۵۱۵۲ هزار میلیارد ریال پرداخت شده است که نزدیک به یک چهارم این مبلغ تنها در یکسال اخیر بوده است.
مدیر شعب بانک قرض‌الحسنه مهر ایران در كرمانشاه گفت: در حال حاضر تمامی عملیات بانکی در بانک قرض‌الحسنه مهر ایران به‌صورت غیرحضوری و بدون استفاده از کاغذ قابل انجام است؛ این امکان نقش به‌سزایی در حفاظت از محیط زیست، حذف رفت‌وآمدهای غیرضروری و تسریع در ارائه خدمات بانکی ایفا می‌کند.
وی یادآور شد: در راستای توسعه بانکداری الکترونیک و تحقق بانکداری بدون کاغذ، الکترونیکی کردن عملیات اجرایی بانک با استفاده از ابزار و امکاناتی از جمله تهیه اسناد و فرم‌های دیجیتالی، آرشیو الکترونیکی اسناد، اتصال به سامانه ثبت‌احوال و احراز هویت بیومتریک، استفاده از پدهای امضای الکترونیک مشتریان، راه‌اندازی داشبورد ارزیابی عملکرد شعب و راه‌اندازی اتوماسیون اداری و نیز گسترش خدمات بانکداری الکترونیک مانند افتتاح حساب و درخواست تسهیلات به‌صورت آنلاین در کنار سایر خدمات موبایل بانک و اینترنت بانک در نظر گرفته شده است. به طور جدی در تلاشیم تا با حذف حداکثری کاغذ بتوانیم به بانکداری سبز بیش از بیش نزدیک‌تر شویم.
نجفي شعاع تاكيد كرد: پرداخت تسهیلات قرض‌الحسنه در حوزه‌های اشتغال و کارآفرینی، معیشت، ازدواج، درمان و حمایت از مددجویان سازمان‌های حمایتی و سازمان‌های مردم‌نهاد از جمله خدمات این بانک است که این امر به‌طور چشمگیری به بهبود شاخص‌های اقتصادی در جامعه کمک می‌کند.
وی ادامه داد: این بانک با احترام به عقاید تمامی مذاهب اسلامی کارمزد دریافتی صفر الی 4 درصد دریافت می کند که به انتخاب خود مشتری است و برای اولین بار میان بانک های جمهوری اسلامی ایران در مناطق اهل سنت تسهیلات بانک با تغییر شرایط با کارمزد 0درصد پرداخت می شود.
نجفي شعاع ادامه داد: بانک قرض الحسنه مهر ایران توانست راه صد سال سایر بانک ها را در دوازده سال طی کند و عنوان های بین المللی سومین بانک برتر اسلامی به انتخاب موسسه بنکر و کسب نخبه اقتصادی دنیای اسلام به انتخاب موسسه OIC را کسب کند.
وي شفافیت مالی و همراهی با مردم را راز موفقیت بانک دانسته و گفت : بانک قرض الحسنه مهر ایران در سه سال گذشته توانسته به عنوان اولین بانک مجمع سالیانه خود را بدون هیچ بند بازرسی بانک مرکزی برگزار کرده و در صدر بانک های شفاف کشور قرار گیرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − شش =

22 + = 29