بانوی کشتی گیر کرمانشاهی قهرمان جهان شد

8590607_284

  هانیه عاشوری بانوی آلیش کار کرمانشاهی در رقابت‌های قهرمانی جهانی در قزاقستان  به مدال طلا دست یافت.
به گزارش باختر، فهیمه امیریان مسئول کشتی آلیش بانوان استان کرمانشاه در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به آغاز رقابت‌های کشتی آلیش قهرمانی جهان در شهر نورسلطان قزاقستان از روز اول دی، اظهارکرد: در این رقابت‌ها، هانیه عاشوری بانوی آلیش کار کرمانشاهی در وزن مثبت 75 کیلوگرم تیم ملی کشورمان را همراهی کرد.
وی افزود: این بانوی کشتی گیر شهرمان در اولین حضور خود در رقابت‌های جهانی با غلبه برحریفانی از کشورهای گرجستان، قرقیزستان و مغولستان در دیدار فینال برابر حریفی از کشور بلاروس قرار گرفت و توانست این حریف را نیز شکست دهد و به مقام قهرمانی جهان دست پیدا کند.
مسئول کشتی آلیش بانوان استان کرمانشاه تصریح کرد: هانیه عاشوری فروردین امسال پس از کسب مقام نخست مسابقات کشوری به اردوی تیم ملی دعوت شد و تا پیش از اعزام به  مسابقات قزاقستان چهار مرحله اردو را پشت سرگذراند.
وی یادآورشد: مطمئناً کسب عنوان قهرمانی جهان توسط این بانوی آلیش کار انگیزه‌ای برای ورود بیشتر بانوان علاقه‌مند کرمانشاهی به این رشته خواهد بود.
تیم ملی کشتی آلیش بانوان ایران در اولین حضورش در رقابت‌های قهرمانی جهان در نورسلطان قزاقستان با کسب یک طلا، یک نقره و یک برنز به مقام قهرمانی این مسابقات رسید.در این دوره از مسابقات ۱۵ تیم حضور داشتند.
رده‌بندی تیمی این مسابقات به شرح زیر است:
۱_ایران، ۹۳ امتیاز ۲_ قرقیزستان، ۸۹ امتیاز
۳_ قزاقستان، ۶۹ امتیاز ۴_ ازبکستان، ۶۴ امتیاز
۵_ بلغارستان، ۵۴ امتیاز

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 1 =