بانک‌ها پشت تولیدکنندگان را خالی می کنند

202006106086441183
مشروح خبر

عضو کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی گفت: وقتی بانک قرارداد مشارکت منعقد می‌کند باید آن قرارداد شفاف باشد، اگر نامش مشارکت است باید در سود و ضرر نیز باشد اما متاسفانه در مواقع ضرر، پشت تولیدکننده را خالی می‌کنند که این بدلیل وجود قوانین اشتباه بانکی است.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، محمد رشیدی نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی در واکنش به گزارش «دمینوی بانک‌ها در ایجاد موانع تولید/ چگونه «بانک ملی» یک صنعتگر را میوه فروش کرد؟» که روزهای اخیر منتشر گردید، اظهار داشت: متاسفانه بانک‌ها قوانینی دارند که باعث سردرگمی خود آنان نیز شده است.
وی افزود: باتوجه به این قوانین دست و پا گیر، وقتی تولید کننده‌ای تسهیلات دریافت می‌کند بازگشت آن سخت
می شود و همین موضوع نه تنها باعث ایجاد مانع برای تولید کننده می‌گردد، بلکه بازگشت پول به بانک نیز با ریسک همراه است.
عضو کمیسیون ویژه جهش تولید مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: وقتی بانک قرارداد مشارکت منعقد می‌کند باید آن قرارداد شفاف باشد، اگر نامش مشارکت است باید در سود و ضرر نیز باشد اما متاسفانه در مواقع ضرر، پشت تولیدکننده را خالی می‌کنند که این بدلیل وجود قوانین اشتباه بانکی است.
رشیدی با بیان اینکه باید روش و قوانین را اصلاح کرد، از ورود مجلس به این موضوع خبر داد و گفت: در کمیسیون ویژه جهش تولید برروی طرحی تحت عنوان بهبود فضای کسب و کار درحال کار هستیم که البته این طرح در گذشته وجود داشته اما متاسفانه به خوبی اجرا نشده است، لذا اکنون در نظر داریم برخی از موارد آن را اصلاح کنیم.
وی تدوین این طرح را یکی اقدامات مجلس در مانع زدایی تولید اعلام کرد و با بیان اینکه در تدوین این طرح کمیسیون اقتصادی و دیگر کمیسیون‌های مربوطه نیز پای کار خواهند بود،گفت: این یک طرح جامعه‌ای خواهد بود که گره از کار تولیدکننده و بانک‌ها باز خواهد کرد.
دبیر کیمسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی در پایان با بیان اینکه خوشبختانه قوه قضائیه نیز به مشکلات تولیدکنندگان ورود کرده است، افزود: مجلس به موضوع رفع موانع تولید ورود جدی
خواهد داشت.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هفده =

+ 72 = 78