با اشاره به اقدامات انجام شده در زلزله/ رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه: به خودمان 20 نمی دهیم، اما عملکردمان خوب بود

photo_2017-12-25_11-13-15

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با مطلوب ارزیابی کردن آمادگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مواجه با زلزله، گفت: به خودمان نمره 20 نمی دهیم، اما در مجموع عملکردمان خوب بود.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، دکتر محمودرضا مرادی در نشست خبری با اشاره به خدمات موثر بخش بهداشت و درمان در زلزله اخیر گفت: بلافاصله بعد از وقوع زلزله ستاد بحران در دانشگاه علوم پزشکی تشکیل شد و با توجه به وقوع زلزله در شب، امدادرسانی اولیه تنها بصورت زمینی انجام شد.
وی از پذیرش 14 هزار و 695 مصدوم در شش روز ابتدایی پس از زلزله خبر داد و اظهار کرد: طی این مدت نیز 1800 عمل جراحی صورت گرفت که در نوع خود بی نظیر است. در مجموع 16 مورد فوتی زلزله در بیمارستان داشته‌ایم که بعد از انتقال به بیمارستان جان خود را در بیمارستان بر اثر شدت جراحات وارده از دست دادند.
رییس دانشگاه علوم پزشکی با اشاره به توزیع چهار میلیارد تومان داروی رایگان در مناطق زلزله زده گفت: در 40 روز ابتدایی حادثه تمام خدمات رایگان به بیماران عرضه شد.
مرادی خاطرنشان کرد: از ابتدای دی ماه ارائه خدمات درمانی به وضعیت عادی بازگشته و مانند قبل از زمان زلزله برای افراد روستایی با پرداخت پنج درصد فرانشیز دولتی و شهری 10 درصد ارائه خدمت می‌شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خاطرنشان کرد: مصدومان زلزله تا پایان مراحل درمان، خدمات درمانی را بصورت رایگان دریافت خواهند کرد.
وی با اشاره به آسیب بیمارستان های سرپل ذهاب و اسلام آبادغرب گفت: در همین راستا بیمارستان موقت «بانگر» در سرپل ذهاب جهت خدمات رسانی به مصدومان افتتاح شد و بیمارستان قدیمی اسلام آبادغرب نیز که آسیب کمتری دیده بود تعمیر و مجددا راه اندازی شد.
مرادی با اشاره به سفر وزیر بهداشت با جمعی از خیرین به استان گفت: در این سفر طی تفاهم نامه هایی مقرر شد که خیرین ساخت 62 خانه بهداشت، 22 مرکز جامع سلامت شهری و روستایی، سه مرکز فوریت های پزشکی و دو بیمارستان را برعهده بگیرند

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 + = 90