با تلاش نمایندگان استان صورت گرفت؛ بهره مندی بازنشستگان از مزایای مناطق جنگی

14

 استفساریه برخورداری بازنشستگان از حق مزایای مناطق جنگی در صحن علنی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید.
به گزارش باختر،  طرح ۲ فوریتی استفساریه برخورداری بازنشستگان شاغل از حق مناطق جنگی ماده ۱۱۲ قانون برنامه ششم توسعه با ۷۵ درصد رای نمایندگان مجلس شورای اسلامی در صحن علنی تصویب شد.
این طرح توسط نمایندگان استان کرمانشاه مطرح شد که با دفاع اغلب نمايندگان استان در خانه ملت توانست آرای خوبی را برای تصویب، کسب کند.
متاسفانه در گذشته به هنگام تصویب قانون حق مناطق جنگی لفظ بازنشستگان برای حق مناطق جنگی به‌کار گرفته نشده بود که همین امر باعث شد تا برای حق مناطق جنگی بازنشستگان با مشکل مواجه شویم.
برهمين اساس،نمایندگان مجلس طرح دوفوریتی استفساریه‌ای پیشنهادی افزایش 25 درصدی حقوق بازنشستگان در استان‌های جنگی شامل شهرهای خوزستان، ایلام، کرمانشاه،کردستان و آذربایجان غربی در صحن علنی مجلس تصویب کردند.
این طرح اختصاص مزایای شاغلان مناطق جنگی به بازنشستگان را شامل می‌شود.
درهمين راستا يكي از نمايندگان مجلس گفته است: این طرح هفته آینده به صورت لایحه در صحن علنی مطرح می‌شود به تصویب نهایی می‌رسد؛ با توجه به اینکه افزایش حقوق برای شاغلین اعمال شده بود امیدواریم با تصویب نهایی این لایحه مصوب آن را برای اجرایی شدن دریافت کنیم تا بازنشستگان شهرهای جنگ زده هم مشمول افزایش 25 درصدی حقوق شوند.
اين نكته قابل ذكر است كه در صورت تصویب نهایی  این  طرح بازنشستگان همچون شاغلان از مزایای ایثار یا همان مزایای مناطق عملیاتی یا امنیتی برخوردار خواهند شد؛ گفتني است، این طرح‌ فقط محدود به ساکنان استان‌های درگیر جنگ نیست و شامل کسانی است که در مناطق جنگی خدمت کرده و بازنشسته شده‌اند هم می‌شود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 8 =