با خاطیان حادثه روستای شیخ‌صله برخورد می‌شود

نشست ویژه بررسی دلایل مسمومیت برخی از اهالی روستای شیخ صله استان کرمانشاه که هفته گذشته رخ داد، به ریاست استاندار و با حضور معاون راهبری و نظارت بهره‌برداری و مدیرکل کنترل کیفیت آبفا کشور و جمعی از مدیران استانی مربوطه برگزار شد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، هوشنگ بازوند استاندار کرمانشاه در این نشست به ضرورت بررسی ویژه و واکاوی مسمومیت برخی از اهالی روستای شیخ صله اشاره کرد و گفت: سازمان بازرسی ماموریت دارد ضمن آسیب شناسی دقیق موضوع، مقصران و خاطیان احتمالی را اعلام کند تا با برخورد مناسب شاهد تکرار چنین موضوعی نباشیم، زیرا همه تلاش و توان مجموعه خدمتگزاران بر این اصل استوار است که مشکلی برای مردم ایجاد نشود.
بازوند ضمن عذرخواهی از اهالی روستای شیخ صله، از ارائه گزارش کارشناسان حوزه بهداشت و آبفا خبر داد و گفت: با توجه به اینکه سلامت مردم اولویت دارد، از وزارت نیرو و آبفا درخواست اعزام کارشناسان جهت بررسی دقیق موضوع داشتیم که نتایج و مستندات گزارش های اولیه ارائه شده و پس از بررسی های لازم توسط بازرسی استان، نتایج اعلام و با افرادی یا دستگاه های مرتبطی که قصور احتمالی داشته اند، حتماً برخورد می شود.
استاندار کرمانشاه از انجام اقدامات صورت گرفته پس از این حادثه توسط فرماندار، مدیرکل بحران استانداری و مشارکت مطلوب مردم قدردانی کرد و افزود: از اینکه مشکل حل شده و مردم در سلامت به سر می برند خوشحال هستیم، اما هدف از برگزاری این جلسه رفع کلیه مشکلات احتمالی است که سبب بروز چنین اتفاقی شده و بر این اساس دستگاه های متولی باید با تمام توان و تلاش سریعاً به بررسی ابعاد مختلف پرداخته و اقدامات لازم را انجام دهند.
بازوند در ادامه بر لزوم اجرای بخشنامه مصوب و مورد تایید وزارت نیرو و بهداشت را در روستاها تاکید و اظهار کرد: کلرسنجی و کلرزنی همواره باید بر اساس روند قانونی انجام شود.
هفته گذشته بیش از ۳۰۰ نفر از اهالی روستای شیخ‌صله به دلیل مسمومیت به مراکز درمانی مراجعه کردند.
علت مسمومیت این افراد مصرف آب آلوده اعلام شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 16 = 17