با خلف وعده اسپانسر؛ ذوق والیبالیست‌های کرمانشاه کور شد

BVF6360
مشروح خبر

دور برگشت رقابت های سری B لیگ دسته اول والیبال کشور - گروه الف - در حالی از(یکم اسفند) به میزبانی شهر تبریز شروع شد که اعزام تیم والیبال بعثت کرمانشاه به این رقابت ها در هاله ای از ابهام قرار گرفته است.
تیم جوان والیبال کرمانشاه که در دور رفت این رقابت ها به میزبانی کرمانشاه با کسب چهار پیروزی و سه شکست بین هشت تیم حاضر با شایستگی در جایگاه سوم قرار گرفته بود، این روزها با بدعهدی اسپانسر تیم مواجه شده و شاید به رقابتهای دور برگشت اعزام نشود تا اینگونه ثمرات چهار ماه زحمت مربیان و بازیکنان پرانگیزه این تیم به یکباره در آستانه هدر رفتن و حذف از لیگ قرار بگیرد.
آنطور که سرپرست تیم والیبال کرمانشاه می گوید، اسپانسر به هیچکدام از تعهداتی که به این تیم داده، عمل نکرده است.
سیاوش سرحدی ادامه داد: برای حضور تیم کرمانشاه در رقابتهای لیگ زحمات زیادی کشیدیم و بازیکنانی را داریم که طی سه ماه گذشته با سختی های بسیار هر روز از شهرستان به کرمانشاه می آمدند تا در تمرینات حضور پیدا کنند و مدام در رفت و آمد بودند. با شروع رقابت های لیگ طبق قولی که اسپانسر داده بود باید طی این مدت حدود 120 میلیون تومان کمک می کرد، اما کل مبلغی که در این مدت کمک کرده تنها حدود 30 میلیون تومان بوده و حدود 130 میلیون تومان با کمک یک خیِّر ورزشی، اداره کل ورزش و جوانان و هیات صرف شده است.
سرپرست تیم والیبال کرمانشاه تصریح کرد: همچنین باید حدود 55 درصد از قرار داد بازیکنان تا پیش از شروع دور برگشت رقابت ها پرداخت می شد، اما فقط چند بازیکن آن‌هم مبلغ کمی از قراردادشان را گرفته اند.
وی گفت: باتوجه به اینکه تیم امروز باید اعزام شود،اسپانسر نیز طبق قانون فدراسیون باید نیمی از مبلغ قرارداد بازیکنان را پرداخت کند و از سوی دیگر هزینه های اعزام را بپردازد، اما علیرغم وعده ای که داده بود، هیچ هزینه ای پرداخت نشده و حتی به تماس هایی که از سوی هیات و کادر فنی تیم با او گرفته می شود هم پاسخی نمی دهد.
سرحدی خاطرنشان کرد: بیشترین دغدغه ما بازیکنانی هستند طی این چندماه مدام در حال تردد بین کرمانشاه و شهرستان محل زندگیشان بوده اند و در این مدت هزینه هایی کرده اند که حداقل باید بخشی از آن جبران شود.
وی متذکر شد: اگر اسپانسر زودتر از این به هیات و کادر فنی اعلام می کرد، می توانستیم با استفاده از اعتباری که داریم با یک اسپانسر دیگر صحبت کنیم تا تیم در لحظات آخر برای اعزام با مشکل مواجه نشود.
این پیشکسوت والیبال کرمانشاه تاکید کرد: امسال بعد از سالها سکوت در والیبال کرمانشاه می خواستیم نبض والیبال این استان دوباره زده شود و دوباره شاهد بروز و ظهور استعدادهایی در آن باشیم، برای همین تیم نوجوانان را پایه ریزی کردیم و در نظر داشتیم که بدون فکر کردن به جایگاه و مقام در رقابت های لیگ حضور پیدا کنیم. باتوجه به شیوع بیماری کرونا هیات هیچ درآمدی نداشت، بنابراین از باشگاه بعثت خواستیم تا اسپانسر تیم باشد که قبول کرد و مدیرعامل از ما خواست تا برای تقویت تیم تعدادی بازیکن را از خارج از استان بیاوریم که ما هم دست به عصا فقط چند بازیکن را آوردیم. طی مدت حضورمان در لیگ اسپانسر حتی برای یک بار سرتمرینات بازیکنان حاضر نشد تا برای آنها دلگرمی باشد.
ذوق بازیکنانمان کور شد
محمود کسعلی سرمربی تیم والیبال بعثت کرمانشاه نیز گفت: طبق قانون فدراسیون تا پیش از شروع دور برگشت رقابت ها بازیکنان باید 55 درصد از قرارداد خود را دریافت کنند، در غیراینصورت می توانند از حضور در ادامه رقابت ها امتناع کنند.
وی اضافه کرد: در حال حاضر هیچکدام از بازیکنان بومی کرمانشاه و کادر فنی تیم حتی یک ریال از مبلغ قرارداد خود را دریافت نکرده اند و فقط چند بازیکن غیربومی آن هم 30 تا 40 درصد از قراردادشان را گرفته اند.
سرمربی تیم والیبال کرمانشاه گفت: سقف قرارداد بازیکنان هم حداکثر پنج میلیون تومان است که پرداخت نیمی از آن برای اسپانسر رقم بالایی نیست، اما آن را نمی دهد.
وی افزود: حالا هم که تیم می خواهد اعزام شود، اسپانسر تیم نه مبلغ قراردادها را پرداخت کرده و نه پولی برای هزینه های اعزام می دهد و پاسخ تماس هایمان را هم نمی دهد.
کسعلی با بیان اینکه این نوع برخوردها انگیزه بازیکنان جوان کرمانشاه را گرفته، گفت: بسیاری از بازیکنان ما امسال برای اولین بار بود که در یک رقابت رسمی حضور داشتند و از چند روز قبل هم برای اعزام به دور برگشت رقابت ها ساک هایشان را بسته اند و حالا که به آنها می گوئیم شاید تیم اعزام نشود، ذوقشان کور شده و انگیزه خود را از دست داده اند. همین نوع از برخوردهاست که والیبال کرمانشاه را به این روز انداخته و سالهاست که دیگر قهرمانی نداریم. شرمنده بازیکنانی شده ایم که چندماه است مدام از شهرستان به کرمانشاه می آیند و هزینه می کنند تا در تمرینات حضور داشته باشند و حالا هم انگیزه آنها گرفته شده است.
تیم کرمانشاه در رقابت های سری B لیگ دسته اول والیبال کشور - گروه الف - با تیم های فود فود مشهد، شهرداری محمدیار ارومیه، انقلاب قم، قزوین جوان، نیروی زمینی تهران، پرواز تبریز و سپهر قزوین هم گروه است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + 7 =

+ 43 = 52