با سنگ اندازي 5000 ميلياردي آبفا ؛ آناهيتا بيدار نشده، خوابيد!

Untitled-1 copy
مشروح خبر

متاسفانه در استان كرمانشاه، هرگاه مي خواهد طرح بزرگي راه اندازي شود از همان ابتداي كار با سنگ اندازي هاي بسياري مواجه مي شويم و من اينها را خيانتي بزرگ در حق مردم اين كهن ديار مي دانم.... اينها را مهندس مرتضي زرين گل، رييس هيات مديره شركت پتروپالايش آناهيتا به باختر گفت.
به گزارش باختر، بيش از 14 سال از كلنگ زني پالايشگاه آناهيتا كرمانشاه مي گذرد و در طول تمام اين 14 سال، هربار كه عزمي براي راه اندازي اين شركت جزم شد با سنگ اندازي برخي مديران و مسئولين ذيربط، ادامه كار بلاتكليف باقي مي ماند و اما اكنون يعني بعداز گذشت 14 سال، با حضور مديريتي جديد در اين شركت و تغيير نام آن به شركت پتروپالايش آناهيتا بار ديگر عزمي راسخ براي آغاز به كار رسمي اين صنعت مادر جزم شده است اما ....
مهندس مرتضي زرين گل كه از طرف وزارت نفت به عنوان رييس هيات مديره شركت پتروپالايش آناهيتا منصوب شده، در گفتگويي با سردبير روزنامه باختر اظهاركرد: اين شركت بعداز 14 سال ركود با همت و پيگيري مداوم مهندس بازوند استاندار پرتلاش كرمانشاه وارد مدار اجرايي شده است اما روز گذشته يك نامه از شركت آب و فاضلاب استان بدست مان رسيد كه مي توان گفت، عملا همين نامه كافيست كه بار ديگر آناهيتا را به خواب چندين ساله فرو برد.
وي ادامه داد: در واقع ما از شركت آبفاي استان درخواست تامين آب مورد نياز مجموعه را كرده ايم كه آنها براي انجام آن از ما درخواست 5000 ميليارد ريال پول كرده اند !!
زرين گل تصريح كرد: تامين آب و خوراك نفت خام در واقع دو نياز اصلي و اساسي اين شركت است كه براي راه اندازي بايد در اختيار ما قرار گيرد اما وقتي براي تامين آب نياز به پرداخت 5000 ميليارد پول باشد، مسلم است كه اين طرح در نطفه مي خوابد.
رييس هيات مديره شركت پتروپالايش آناهيتا گفت: در يكي دو دهه اخير، شخص بنده چندين طرح بزرگ را در همين استان كرمانشاه پايه گذاري كردم اما اغلب آنها با همين سنگ اندازي ها عقيم و بلاتكليف ماندند و ما مجبور مي شديم كه طرح را به استاني ديگر ببريم و جالب آن است كه استان هاي ديگر كشور همواره با آغوش باز از طرح هاي بزرگ استقبال مي كنند و هرگز خبري از چنين سنگ اندازي هايي نيست.
زرين گل با اشاره به مواهبي كه راه اندازي اين شركت براي مردم استان كرمانشاه دارد، گفت: راه اندازي شركت پتروپالايش آناهيتا در واقع چهره غرب كشور را تغيير مي دهد و عملاً غبار بيكاري را از چهره كرمانشاه مي زدايد. اين طرح در دوران ساختش كه حدود 5 سال به طول مي انجامد بيش از 7000 نفر را مشغول كار خواهد كرد و در دوران بهره برداري نيز بين 18 تا 20 هزار نفر را به صورت مستقيم و غيرمستقيم شاغل مي كند.
وي خاطرنشان كرد: شركت آب و فاضلاب استان مي تواند پس از در اختيار قرار دادن آب مورد نياز اين شركت، حق آبه خود را مطالبه كند. نه اينكه از همين ابتدا شرط 5000 ميلياردي براي در اختيار قراردادن آب بگذارد.
زرين گل تاكيد كرد: بنده به خاطر تعبي كه به كرمانشاه و خطه غرب كشور دارم، اين نوع برخوردها را خيانتي در حق مردم اين ديار مي دانم. در طول 14 سال گذشته نيز چنين سنگ اندازي ها و برخوردهايي باعث بلاتكليف ماندن اين طرح شده است و اگر اين موضوع اكنون نيز حل نشود، به شما قول مي دهم كه پتروپالايش آناهيتا بازهم
به خواب عميق فرو مي رود.
رييس هيات مديره شركت پتروپالايش آناهيتا گفت: بنده از شما اهالي رسانه به عنوان نمايندگان افكار عمومي
مي خواهم كه با مطالبه گري اين موضوع، اجازه ندهيد كه چنين سنگ اندازي هايي در مسير توسعه استان و كشور ادامه پيدا كند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =

+ 73 = 80