با سهام عدالت خود چه کنیم / بفروشیم یا نگه داریم؟

2276679
مشروح خبر

کفاش گفت: عرضه‌های کلان در بازار سرمایه منجر به تقویت این بازار می‌شود، آزادسازی سهام عدالت نیز منجر به ورود نقدینگی جدید به این بازار خواهد شد.
محمد کفاش پنجه شاهی، کارشناس بازار سرمایه در خصوص اهمیت و تاثیر ورود سهام عدالت به تابلوی بورس اظهار کرد: رشد روز افزون بازار سرمایه نویدبخش روزهای خوب در این سبد معاملاتی است اما معتقدیم میزان نقدینگی حاضر در این بازار با این رشد همخوانی ندارد.
او افزود: در نتیجه مسئولان و کارشناسان در پاسخ به استقبال مردم از بورس، به عرضه‌های اولیه و ورود شرکت‌های جدید به بازار سرمایه اقدام کردند که در هفته‌های گذشته شاهد عرضه‌های مختلفی نظیر « شستا » در بورس بودیم.
این کارشناس سرمایه ورود سهام عدالت به بازار سرمایه را هم همین تزریق نقدینگی به بازار سرمایه دانست و گفت: با ورود سهام عدالت به بازار سرمایه قطعا عده‌ای نقدینگی‌های جدیدی را هم به این بازار خواهند آورد.
این کارشناس بورس در پاسخ به این سوال که بهتر است افراد دارای سهام عدالت، سهام خود را بفروشند یا آن را نگه دارند؟ بیان کرد: این امر به وسع مالی خانوارها بر می‌گردد، هستند عده‌ای که به منابع مالی و نقدینگی نیازمندند و نیازمند پول نقد هستند، اما از آن طرف هم هستند کسانی که با مالکیت سهام عدالت سرمایه جدیدی را به بازار سرمایه وارد می‌کنند.
کفاش در پایان بیان کرد: فعلا باید منتظر ماند و دید چند نفر از دارندگان سهام عدالت قصد مدیریت سهام خود را دارند و بعد آثار مربوط به ورود و خروج افراد به بازار بورس را بررسی کرد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

+ 75 = 85