با نوشتن نامه لاریجانی به روحانی محقق شد؛ امید به افزايش و همسان سازي حقوق

9913335_697
مشروح خبر

9913335_697

افزايش 400هزارتوماني با 10درصد افزايش حقوق و همچنين همسان سازي حقوق بازنشستگان عزيز موضوعاتي است كه از آغاز سال تاكنون كه چهارماه از سال جديد مي گذرد، بين مجلس و دولت لاينحل مانده
و كارمندان و بازنشستگان همچنان چشم براه اقدامات مجلس و پذيرفتن مصوبه مجلس توسط دولت هستند تا شايد گشايشي دراين امر صورت پذيرد.
به گزارش باختر،آخرين خبري كه دراين راستا داشتيم آنست كه جناب لاريجاني رياست مجلس شوراي اسلامي
ناچار شده است اين دو موضوع مهم را طي نامه اي به جناب دكتر روحاني ارسال نمايد و خواهان آن باشد كه دولت از مصوبه مجلس شوراي اسلامي تبعيت و آن را به مرحله اجرا درآورد.
خبر را با هم مرور مي كنيم :
سخنگوی هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی از نامه رئیس مجلس به رئیس جمهور در مورد اجرای ناقص قانون افزایش حقوق کارمندان و همسان سازی حقوق بازنشستگان خبر داد.
به گزارش ایسنا، اسداله عباسی در حاشیه جلسه علنی صبح روز سه‌شنبه مجلس در جمع خبرنگاران گفت: مجلس درخصوص حقوق کارکنان دولت مصوبه‌ای داشت
که فرمول آن  ۴۰۰ هزار  تومان افزایش و تا ۱۰ درصد بود
اما دولت بر اساس قانون عمل نکرد. لذا آقای لاریجانی نامه تطبیق قوانین را خطاب به رئیس جمهور در كورد نقص اجرای قانون توسط دولت نوشت.
وی اضافه کرد:‌ همچنین بارها اعلام شد که دولت در این باره با مجلس مذاکره کند تا به نقطه مشترکی برسیم و موانع رفع شود ولی تا اینجا همکاری نشد و آقای لاریجانی ناچار شدند این نامه را بزنند تا این الزام اعمال شود و درخصوص همسان سازی حقوق بازنشستگان نیز توجه کافی صورت گیرد. چرا که مصوبه مجلس در راستای حمایت از کسانی بوده که حقوق پایین داشتند اما بیشتر به نفع  کسانی شده که حقوق بالای ۱۰ میلیون داشتند.
عباسی ادامه داد:‌ ما امیدواریم دولت بر اساس قانون عمل
کند و تکلیف افزایش حقوق‌ها تا ۱۰ درصد و ۴۰۰ هزار
تومان را انجام دهد. دولت اکنون بر اساس لایحه بودجه عمل می‌کند به صورتی که کسی با ۱۵ میلیون حقوق، ۲۰ درصد افزایش پیدا کرده و این فاصله بین حقوق‌بگیران را تشدید می‌کند.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 8 =

56 + = 66