با همت سپاه ناحیه کرمانشاه صورت گرفت؛ رزمایش مواسات و کمک مومنانه در کرمانشاه

22
مشروح خبر

با هدف لبیک به ندای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی سومین مرحله از رزمایش همدلی، مواسات و کمک‌های مومنانه به همت خیرین و با کمک سپاه ناحیه کرمانشاه انجام شد.
رزمایش کمک مومنانه در شرایطی که کرونا کسب و کار برخی از مردم را کساد کرده، توانسته گام مهمی در جهت حمایت از نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا باشد. در این بین خیرین استان کرمانشاه هم در کنار نهادهای حمایتی حضور پررنگی در اجرای رزمایش مواسات و کمک مومنانه داشته‌اند.
در مراسمی که باحضور امام جمعه کرمانشاه، سردار ریحانی- فرمانده سپاه نبی اکرم (ص)، سرهنگ بیاتی، سرهنگ بهشتی وجمعی از مسئولین سپاه نبی اکرم(ص) درگلزارشهدا برگزارشد. درابتدای مراسم امام جمعه کرمانشاه طی سخنانی بیان داشت؛ بعداز تاکیدات مقام معظم رهبری مردم خدمات فراوانی انجام دادند الان حدود سه ماه است که مردم دارند انفاق می کنند اینها یک خدمت مثال زدنی وبی نظیری است. همین مومنانه وهمدل بودن و در رزمایش بودن همگی معنای خاصی دارد همه مردم با تمام وجود پای کاربودند واستان کرمانشاه درادوار مختلف نشان داده که همواره درکمک وهمدلی پیشقدم بوده است.
آیت الله علما درادامه افزود: اگرامروز ما امنیت وآسایشی می بینیم صرفا مدیون ومرهون شهدا هستیم شهداسندهای زنده انقلاب هستندوما این سندها را به همه دنیا ارائه می کنیم.
وی افزود: شأن رهبر و شأن ولایت گفتن وتذکردادن و هدایت کردن است ومردم بایددنبال کنند و انصافا هم خوب دنبال کردندوآیندگان هم دنبال خواهندکرد.
درادامه مراسم سرهنگ مجتبی بیاتی معاون هماهنگ‌کننده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه طی گفتگویی اظهارداشت؛ 9800 بسته معیشتی به نیت 9800 شهید استان کرمانشاه و شهید سردار قاسم سلیمانی در بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا در استان کرمانشاه توزیع خواهد شد که هزینه‌های آن از محل کمک های خیرین تامین شده است.
بیاتی با بیان اینکه تاکنون بیش از 100 هزار بسته معیشتی بین نیازمندان و آسیب دیدگان از کرونا در قالب رزمایش کمک مومنانه در استان کرمانشاه توزیع شده، گفت: برای تهیه این بسته های معیشتی در مجموع حدود 30 میلیارد تومان هزینه شده است.
معاون هماهنگ‌کننده سپاه نبی اکرم(ص) استان کرمانشاه گفت: در تلاشیم تا توزیع این بسته‌های معیشتی مراحل بعدی هم داشته باشد.
بیاتی افزود: این بسته‌های معیشتی شامل برنج، مرغ، روغن، ماکارونی، خرما و... بوده و هر بسته بالای 300 هزار تومان ارزش دارد.
بیاتی سپس با اشاره به تلاش برای توزیع عادلانه این بسته‌های معیشتی بین نیازمندان و خانواده‌های آسیب‌دیده از کرونا، گفت: با توجه به تهیه بانک اطلاعاتی از نیازمندان و تهیه نرم‌افزاری برای توزیع این بسته ها بر اساس کد ملی افراد، امید است شاهد توزیع عادلانه آنها بین نیازمندان واقعی باشیم.
بیاتی با اشاره به شناسایی نیازمندان و افرادی که شغلشان را به واسطه شیوع کرونا از دست داده اند از طریق پایگاه های بسیج، گفت: پایگاه‌های بسیج مساجد و محلات با مردم در ارتباط مستقیم بوده و بهتر می‌توانند آسیب‌دیدگان از کرونا را شناسایی کنند.
درادامه مراسم سرهنگ سعید بهشتی اظهار داشت: با توجه به سخنرانی رهبر معظم انقلاب که باید مواسات و همدلی بین فقرا و نیازمندان ایجاد شود. از ابتدای ماه رمضان رزمایش کمک مومنانه با هدف کمک به اقشار نیازمند جامعه و کسانی که بر اثر ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، انجام شد.
فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه کرمانشاه افزود: در این مرحله ۹۸۰۰ بسته کمک مومنانه به نیت ۹۸۰۰ شهید استان کرمانشاه و شهید سردار قاسم سلیمانی بین نیازمندان در سراسر استان توزیع می‌شود.
وی ارزش هر بسته را بیش از ۳۰۰ هزار تومان عنوان کرد و گفت: با کمک خیرین تلاش می‌کنیم تا بتوانیم در روز ۱۴ خرداد همزمان با سالروز رحلت رهبر کبیر انقلاب اسلامی و کسی که کمک به مستضعفین را پایه گذاری کرد، مرحله عظیمی از توزیع کمک‌ها را داشته باشیم.
وی ادامه داد: در مجموع از ابتدای اجرای طرح مواسات و همدلی تا کنون بیش از ۳۰ هزار بسته با کمک خیرین در کرمانشاه توزیع شده است‌.
در ادامه گفتگو سرهنگ سعید بهشتی اظهار داشت: با توجه به سخنرانی رهبر معظم انقلاب که باید مواسات و همدلی بین فقرا و نیازمندان ایجاد شود از ابتدای ماه رمضان رزمایش کمک مومنانه با هدف کمک به اقشار نیازمند جامعه و کسانی که بر اثر ویروس کرونا آسیب دیده‌اند، انجام شد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × یک =

48 + = 55