سه شنبه , ۶ خرداد ۱۳۹۹
آخرین خبرها

با گذشت ۵۰ روز از بهار ارتفاع ۶ متری برف در گردنه «تته»

image_pdfimage_print

img_7417

به دلیل بارش کم سابقه نزولات آسمانی با وجود سپری شدن ۵۰ روز از بهار هنوز محور پاوه به مریوان بدلیل حجم بالای برف بازگشایی نشده است.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، محور پاوه به مریوان تقریبا ۵ ماه از سال به دلیل بارش سنگین برف و ریزش بهمن مسدود می‌شود
و دو اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای پاوه در استان کرمانشاه و سروآباد در استان کردستان برای بازگشایی آن در حوزه استحفاظی خود مدت زیادی را مشغول به کار می‌شوند.
امسال بدلیل بارش کم سابقه نزولات آسمانی با وجود سپری شدن ۵۰ روز از بهار هنوز این محور بدلیل حجم بالای برف بازگشایی نشده است.
رئیس اداره راهدار و حمل و نقل جاده ای شهرستان پاوه در این خصوص گفت: در حالی که در آستانه سپری کردن دومین ماه بهار هستیم، ارتفاع برف در محور پاوه و مریوان (معدن هالی ورا) به طور میانگین ۶ متر است.
ابراهیم شهریاری ادامه داد: با توجه به حجم بالای برف و خطر سقوط بهمن عملیات برفروبی به کندی پیش می‌رود و پیش بینی می‌شود در ۱۰ روز آینده تا گردنه تته برفروبی صورت گیرد و در صورت برفروبی ۴ کیلومتر باقیمانده حوزه کردستان توسط راهداری سروآباد بازگشایی می‌شود.
گفتنی است گردنه برف‌گیر تته در محور پاوه به مریوان نزدیک به ۲۱ کیلومتر است که ۱۷ کیلومتر آن در حوزه استحفاظی اداره راهداری شهرستان پاوه و چهار کیلومتر آن در حوزه شهرستان سروآباد می باشد که بدلیل بارش‌های سنگین برف و ارتفاع زیاد برف در آن بیش از ۴ ماه سال مسدود می شود.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*