برداشت میلیاردی از حساب شهروندان گیلانغربی به بهانه یارانه کرونا

فرمانده انتظامی استان از انهدام یک باند کلاهبرداری در شهرستان گیلانغرب خبر داد که اعضای آن به بهانه واریز یارانه بیماری کرونا، مبلغ یک میلیارد ریال از حساب 8 شهروند به صورت غیرمجاز برداشت کرده بودند.
به گزارش باختر و به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار «علی اکبر جاویدان» در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پس از اعلام شکایت چند تن از شهروندان گیلانغربی مبنی بر برداشت غیرمجاز از حسابشان، رسیدگی به موضوع در دستور کار پلیس قرار گرفت.
وی ادامه داد: در تحقیقات به عمل آمده مشخص شد 5 عضو یک باند حرفه ای پس از شناسایی طعمه های خود به آنها اعلام می کردند که قرار است مبلغی پول به عنوان یارانه بیماری کرونا و یا سبد کالا به حساب آنها واریز شود.
سردار جاویدان تصریح کرد: اعضای این باند در ادامه از افراد می خواستند با مراجعه به عابربانک، شماره ای مخصوص که همان شماره کارت خودشان بود و پس از آن یک کد چند رقمی که در واقع مبلغ مورد نظرشان بود را وارد کنند تا مبلغ یارانه بیماری کرونا یا سبد کالا به حسابشان واریز شود.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآور شد: افراد کلاهبردار برای رد گم کردن و اینکه به آنها شک نشود به طعمه های خود اعلام می کردند تعدادی شماره صفر را قبل از کد اصلی وارد کنند و سپس کلید ثبت را فشار دهند و پس از این کار مبلغ مورد نظر به حساب اشخاص کلاهبردار واریز می شد.
وی ادامه داد: در بررسی های تکمیلی مشخص شد اعضای باند در مدت زمان فعالیت خود موفق شده اند مبلغ یک میلیارد ریال از حساب 8 نفر از شهروندان به این شیوه برداشت کنند.
سردار جاویدان گفت: با توجه به حساسیت موضوع، ماموران انتظامی گیلانغرب پس از شناسایی مخفیگاه اعضای باند و هماهنگی با مقام قضائی نسبت به دستگیری همه آنها اقدام کردند.
فرمانده انتظامی استان کرمانشاه یادآوری کرد: 5 عضو این باند به خالی کردن حساب قربانیان خود به روش یاد شده اعتراف و سپس برای صدور احکام لازم تحویل مراجع قضائی شدند.
وی در پایان از برخورد قاطعانه پلیس با افراد مجرم و کلاهبردار خبر داد و گفت: این افراد بدانند کرمانشاه جای امنی برای آنها نیست و قطعا در چنگال قانون گرفتار و به سزای عمل خود خواهند رسید.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

8 + 1 =