بررسی چالش های بازار در دیدار اصناف با استاندار

مشروح خبر

1

در نشست استاندار کرمانشاه با روسای اتحادیه های صنفی مهمترین مشکلات، چالش ها و درخواست های فعالین این حوزه مطرح و مورد بررسی قرار گرفت.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، در این نشست که عصر روز یکشنبه با حضور روسای 58 اتحادیه صنفی کرمانشاه برگزار شد، رکود حاصل از شرایط اقتصادی موجود، مالیات ها، عدم ثبات در بازار، گرانی، قاچاق کالا و ... به عنوان اصلی ترین مشکلات اصناف کرمانشاه مطرح و برلزوم توجه ویژه مسئولین به بازار کرمانشاه برای کاهش التهاب موجود در آن تاکید شد.
آرد یارانه ای نمی خواهیم!
اعتضاد علیزاده رئیس اتحادیه نانوایان کرمانشاه در این نشست با بیان اینکه از پنج سال پیش تاکنون قیمت نان افزایشی نداشته، اظهارکرد: تاکنون بارها بصورت شفاهی و کتبی این موضوع را پیگیری کرده ایم، اما تابحال جوابی دریافت نکرده ایم.
وی ادامه داد: این موضوع باعث شده تا برخی از نانوایی های کرمانشاه دست به برخی از تخلفات بزنند و تعدادی از آنان نیز درحال ورشکستگی هستند.
رئیس اتحادیه نانوایان کرمانشاه تاکید کرد: درحالی که قیمت واقعی هر عدد نان سنگک 750 تومان است، درحال حاضر 550 تومان فروخته می شود، لذا نانوا ناچار است که تخلف کند.
وی با بیان اینکه آرد یارانه ای نمی خواهیم، گفت: آزادپزها را در مقابل نانوایی های یارانه ای قرار داده اند، اما سخت گیری هایی که به این نانوایی ها می شود کار رقابت را برایشان سخت کرده است.
تا 100 درصد افزایش قیمت مسکن داشته ایم
محسن ملکی رئیس اتحادیه مشاورین املاک کرمانشاه نیز به گران شدن ارز طی چندماه گذشته اشاره کرد و گفت: این موضوع باعث شده تا در برخی از محلات شهر کرمانشاه قیمت هرمتر مربع زمین از یک میلیون و 800 هزار تومان به شش میلیون تومان افزایش پیدا کند.
وی بابیان اینکه در دیگر محلات کرمانشاه بطور میانگین 100 درصد افزایش قیمت داشته ایم،
افزود: همچنین اجاره بها نیز چندین برابر افزایش داشته است.
رئیس اتحادیه مشاورین املاک استان متذکر شد: وقتی از بالا دستورالعمل می آید که نرخ گذاری باید دست مالک باشد و مدیران املاک نباید ورود کنند، نتیجه این می شود.
وی پیشنهاد داد: کارگروهی در کشور و مراکز استان ها و شهرستان از افراد خبره و صاحب نظر تشکیل شود تا کار نرخ گذاری در بافت های مختلف شهر را براساس برخی از شاخص ها همچون موقعیت واحد، کیفیت مصالح بکار رفته، نمای ساختمان و ...انجام دهند.
گرانی کمر بازار کرمانشاه را شکسته است
مجتبی فیروزی رئیس اتحادیه طلا فروشان هم در این نشست با اشاره به افزایش قیمت هر گرم طلا تا 315 هزار تومان و هرسکه به چهار میلیون و 255 هزار تومان تا عصر روز هفتم مرداد، اظهارکرد: روسای اتحادیه دیگر نمی توانند التهاب بوجود آمده در بازار را کنترل کنند.
وی با تاکید براینکه بازاریان بازوان انقلاب هستند و در مقابل نظام قرار نمی گیرند، گفت: درهمه بحران هایی که از ابتدای انقلاب تاکنون در کشور رخ داده، بازاریان همواره در کنار انقلاب و پای کار بوده اند.
رئیس اتحادیه طلافروشان کرمانشاه تاکیدکرد: اعتراض بازاریان به دلیل عدم ثبات در قیمت طلا است که زندگی را بر بازاریان سخت کرده است.
وی اضافه کرد: گرانی کمر بازار کرمانشاه را شکسته، بطوری که نه بازاری می تواند بفروشد و نه مشتری قدرت خرید دارد.
میدان دام به نزدیک کشتارگاه بیستون انتقال یابد
حسن آمویی رئیس اتحادیه قصابان کرمانشاه نیز با اشاره به قطع صادرات دام از مرزها، عنوان کرد: هرچند که صادرات دام قطع شده، اما صادرات غیرقانونی بسیار افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه میادین دام بدون نظارت و خالی از دام شده، گفت: براساس قانون به ازاء هر یک کیلو صادرات گوشت دام می توان سه کیلو گوشت وارد کرد که در این راستا ضروریست به جای متمرکز شدن این واردات در شهر تهران، هفته ای یک کانتینر نیز از این گوشت وارداتی به کرمانشاه ارسال و در میان فروشگاه های سطح شهر توزیع شود تا مقداری از تب بازار کرمانشاه کاشته شود.
رئیس اتحادیه قصابان کرمانشاه درادامه با بیان اینکه کشتارگاه کرمانشاه فقط اسمی از صنعتی بودن دارد، افزود: متاسفانه این موضوع باعث شده تا قصابان در این کشتارگاه دو هزینه پرداخت کنند، یکی به عنوان کشتارگاه صنعتی و دیگری به سلاخانی که در آن هستند به عنوان کشتار سنتی که بارها از شهرداری خواسته ایم این مسئله را ساماندهی کند، اما تاکنون حل نشده است.
وی با تاکید براینکه بالاترین رقم کشتار دام بین کشتارگاه های سطح کشور در کشتارگاه کرمانشاه از قصابان گرفته می شود، اعلام کرد: ازسوی دیگر فاصله میادین دام با کشتارگاه نیز برای قصابان هزینه های زیادی را به دنبال دارد.
آمویی خواستار این شد که میدان دام به محلی نزدیک کشتارگاه بیستون انتقال داده شود.
رکود 100 درصدی در بازار داریم
حسین بیات رئیس اتحادیه پوشاک و عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه از دیگر سخنرانان این نشست بود که به بیان مشکلات حوزه کاری خود پرداخت.
وی با بیان اینکه پوشاک بعد از غذا بیشترین مصرف را بین مردم جامعه دارد، افزود: مشکلات اخیر اقتصادی باعث رکود 100 درصدی در فعالیت اصناف استان شده است.
عضو هیات رئیسه اتاق اصناف کرمانشاه با اشاره به برگشت 20 میلیون فقره چک در سه ماهه اول امسال در کشور، اضافه کرد: این مسئله یک فاجعه است.
وی همچنین عنوان کرد: در سال های گذشته مغازه ای که در بازار هفت میلیون تومان اجاره داده می شد، به دلیل رکود موجود در بازار، کسی دیگر آن را با پنج میلیون تومان هم اجاره نمی کند.
12 پروانه واحدهای عکاسی و فیلمبرداری در استان ابطال شد
مرتضی مفید رئیس اتحادیه عکاسان وفیلمبرداران نیز در این نشست، با بیان اینکه دنیای دیجیتال کنونی باعث شده تا درآمد عکاسان همانند سابق نباشد و با کاهش شدید درآمدی مواجه شوند، گفت: از سوی دیگر مالیات هایی که از این قشر گرفته می شود نیز فشار زیادی را به آنان تحمیل می کند.
وی اعلام کرد: درحال حاضر پست ها، دفاتر پیشخوان و پلیس به علاوه 10 زمانی که نیاز به اخذ عکس از ارباب رجوع باشد خود اقدام به انجام این کار می کنند که این موضوع بر کسادی بیشتر بازار عکاسان افزوده است.
رئیس اتحادیه عکاسان و فیلمبرداران کرمانشاه با بیان اینکه اعضای این اتحادیه به تسهیلات نیاز دارند که وسائل کار خود را بروز رسانی کنند، اضافه کرد: در چهار ماهه امسال 12 واحد عکاسی و فیلمبرداری به دلیل درآمد پایین پروانه خود را ابطال کرده اند.
البسه سفارشی دستگاه های دولتی کرمانشاه درخارج از استان دوخته می شود
مرضیه محمدزاده دبیر اتحادیه پوشاک زنانه کرمانشاه نیز در این نشست درخواست کرد: دستگاه های دولتی استان سفارشات پوشاک خود را به تولیدکنندگان داخلی استان بدهند.
وی اضافه کرد: عدم تعامل بین تولیدکنندگان و عرضه کنندگان باعث شده تا تولیدکنندگان استان تولیدات خود را با برند ترک به تهران ارسال و از سوی دیگر فروشگاه های کرمانشاه همان کالا را از تهران خرید کرده و دوباره وارد استان کنند.
دبیر اتحادیه پوشاک زنانه کرمانشاه تاکید کرد: اگر این تعامل ایجاد شود، صنف ما می تواند بالاترین میزان اشتغال را داشته باشد.
همچنین علی مرادی رئیس اتحادیه آرایشی بهداشتی و لوازم پزشکی نیز وجود کالاهای قاچاق را باعث سخت شدن فعالیت 800 عضو این اتحادیه دانست و خواستار رفع این مشکل شد.
معطل شدن تمدید مجوز واحدهای صنفی در اداره دارایی و انتقال مرکز خرید و فروش نخود کرمانشاه از دولت آباد به خارج از شهر انتقاد و پیشنهاد ناصر مرادی رئیس شورای نخود ایران در این نشست بود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

14 + ده =

7 + 1 =