برگزاری کنگره ملی «یارمحمدخان کرمانشاهی» و «میرزا احمد الهامی»

139508151337316199111294
مشروح خبر

139508151337316199111294

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمانشاه از برگزاری دو کنگره ملی «یارمحمدخان کرمانشاهی» و «میرزا احمد الهامی» در استان طی سال جاری خبر داد.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا ،حجت الاسلام رحیم جعفری در نشست خبری در تشریح برنامه های امسال ارشاد، از برگزاری دو کنگره ملی در استان در سال جاری خبر داد.
وی افزود: در ادامه برنامه‌های هویت سازی در استان امسال در نظر داریم برای بزرگداشت دو شخصیت برجسته استان کنگره ملی برپا کنیم.
جعفری تصریح کرد: طی دو سال گذشته آیین تجلیل برای 40 نفر از شخصیت های فرهنگی و هنری استان برگزار شد و امسال در ادامه این روند تلاش داریم با بزرگداشت چهره‌های شاخص، مفاخر این استان را هرچه بیشتر به نسل جوان بشناسانیم.
وی افزود: در همین راستا کنگره ملی «یارمحمدخان کرمانشاهی» و کنگره ملی «میرزا احمد الهامی» دو تن از مفاخر کرمانشاه امسال برگزار می‌شود.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی در ادامه از واگذاری برگزاری برنامه های فرهنگی و هنری به بخش خصوصی در سال جاری خبر داد و افزود: این رویه که در سنوات گذشته آغاز شده امسال نیز با جدیت بیشتری ادامه می یابد و شاید امسال بتوانیم برگزاری نمایشگاه کتاب را هم به بخش خصوصی بدهیم.
جعفری به برپایی جشن رمضان در این ماه مبارک در سطح استان هم اشاره کرد و افزود: بیش از 100 برنامه در قالب 12 عنوان برنامه در این ماه در سطح استان تحت عنوان «جشن رمضان» در حال برگزاری است.
وی افزود: از جمله مهم‌ترین این برنامه ها، برپایی نمایشگاه کتاب و نرم افزار علوم قرآنی است که از روز چهارشنبه (اول خرداد) در محل مسجد «معتضدی» آغاز بکار کرده و به مدت 10 روز برپایی آن ادامه خواهد داشت.
وی افزود: برگزاری کرسی‌های تلاوت، محافل انس با قرآن کریم، نشست های علمی و تخصصی قرآن و عترت، اجرای فعالیت‌های فرهنگی هنری مانند برپایی نمایشگاه خوشنویسی و اجرای نمایش های خیابانی با موضوع قرآن و عترت از دیگر برنامه های این جشن است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + یازده =

2 + = 5