بعضي ها با كرونا « قورچ» ليموترش و سير را درآوردند !

درست است که این روزها کرونا ساختار اقتصادی، سیاسی ، اجتماعی، ورزشی و آموزشی دنیا را به هم ریخته و افراد عادی منتظر هستند تا این ویروس ریختش را گم و گور کند ولی برای عده ای هم نوندونی خوبی باز شده و این لابلا بارشان را دو سره بستند! مافیای ماسک، دستکش و مواد ضد عفونی کننده …
در حقیقت با همه گیر شدن کرونا جماعت کثیری نیز دکان دستگاه های مختلف راه انداختند و به سر کیسه کردن خلق اله مشغول شدند! عده ای دکان و دستگاه کاسبی با دعا راه انداختند و با اعلام شماره حساب و باز کردن سایت بابت دعای خیر هزینه دریافت می کنند غافل از آنکه «کز مژ و مغلوب نباید دعا» و باقی داستان…
جماعتی هم مخدرات را چاره درمان نامیدند و با انتشار خبر عدم ابتلای عزیزان معتاد به کرونا، قیمت این مواد خاک بر سری را بالا برند و بر پیروان مکاتبشان افزودند!
برخی دوستان هم در دام کارشناس نماهای فضای مجازی گرفتار آمدند و پک و پوزشان را با سشوار و منقل برقی و بخاری برقی سوزاندند و الان در بخش سوانح سوختگی بستری هستند!
عده ای از دوستان هم که از مضامین بلند مکتب حافظ و سعدی فقط بخش مربوط به مسکرات را از حفظ کرده اند ، داروی کرونا را در این ابیات ماندگار یافتند و تا الان چند صد نفر را با « شراب تلخ مرد افکن» راهی سینه قبرستان کردند و عده ای را نیز برای همیشه از دیدن زشتی های دنیای دنی آسوده کرده اند!
عزیزانی هم در میادین بار و میوه فروشی به قول عمو خلیل قورچ لیمو ترش و سیر را درآورند و با مردم سی لا پهنا حساب کردند و قیمت ها تا سی برابر گران کردند!
آموزش و پرورش هم همیشه 15 دقیقه از امورات دنیوی عقب تر است یک برنامه شاد برای دانش آموزان تدارک دیده و بدون داشتن آمار از فراهم بودن زیر ساخت های نصب این برنامه در حال اتمام سال تحصیلی و برگزاری آزمون پایان سال است و در این بین اگر کرونا یک عده را نکشد ، از حسودی اینکه معلمان سرکار نمی روند و حقوق می گیرند، قطعاً سکته می کنند!
بماند که عده ای هم ادرار گاو و شتر و عنبر نسارا و سایر مجوسات را درمان کرونا اعلام کردند و خرشان را دو سره کرایه دادند !
در این گیر و دار فقط سر فدراسیون فوتبال بی کلاه ماند و عزیزان بی صبرانه منتظر عادی شدن  شرایط هستند تا زود تر لیگ برتر را شروع کنند
و جلوي در ورزشگاه ها بلیط کاغذی بفروشند و پولش را در سطل بریزند! بعد هم دو پر کالباس و یک تکه خیار شور را لای نان گذاشته و 12 هزار تومان به تماشاگران قالب کنند و دست آخر هم به فیفا گزارش بدهند که فوتبال ما از فوتبال حرفه ای جهان هم فرا تر رفته تا جایی که باشگاه هایی با صد میلیارد تومان بدهی تسویه حساب می گیرند و حساب کتاب هایشان راست و ریست می شود!
خلاصه کرونا بازی برد و باخت بود… یک عده مثل کادر درمان و پزشکی و پزشکان که تا دیروز بابت نصب نکردن دستگاه پوز متهم قانون شکنی بودند در صف اول مبارزه با کرونا جانفشانی کردند و بازی را بردند. (غافل از اینکه نصب نکردن دستگاه پوز اعتراضی است به نپرداختن مالیات توسط ورزشکاران و سلبریتی ها و تجار زیرزمینی و … است و لاغیر … )
یک عده هم با احتکار و تولید مواد ضد عفونی غیر استاندارد و تقلبی جان مردم را به خطر انداختند و قافیه را نزد مردم باختند!
خلاصه کرونا ذات و عیار خیلی ها را عیان کرد و به قولی «شیشه نزدیکتر از خویش ندارد خویشی هر شکستی که به ما می رسد از خویشتن است!»

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 + 6 =