بهمن تیموری، مرد اول مسابقات / جام تختی و حقایقی که آشکار شد

57829574
مشروح خبر

57829574

کرمانشاه : باختر
بر گزاری مسابقات بین المللی کشتی آزاد - جام جهان پهلوان تختی - چندی پیش با حضور کشتی گیران مطرح جهان و ایران در شهر دیار سنگ و آب کرمانشاه به شایستگی برگزار گردید و طی دو روز رقابت، کشتی گیران مطرح شناخته شد و تیم ملی کشتی کشورمان با شایستگی عنوان قهرمان را از آن خود نمود .
این رقابت ها از دید کارشناسان واقعی و خبره ورزشی مورد واکاوی قرار گرفت ، قهرمانان واقعی اش آشکار و نقاط ضعف و قوت آن نیز بررسی شد .
در این تحقیق سه کشتی گیر کرمانشاهی آقایان بهمن تیموری ، ارشک محبی و یونس امامی به عنوان کشتی گیران مطرح و خوب این مسابقات شناخته و عملکرد این سه قهرمان کرمانشاهی نیز مورد ارزیابی قرار گرفت.
در این تحقیق آمده است:
بهمن تیموری، مرد اول جام تختی
بدون شک بهمن تیموری ستاره جام تختی بود. این کشتی گیر کرمانشاهی که توجه چندانی از سوی مسئولان استانی به او نشده و شنیده می‌شود مجبور است از صبح تا شب کار کند تا خرج خانواده را تأمین کند و شب‌ها به تمرین کشتی بپردازد، با درخشش فوق العاده به فینال وزن ۷۹ کیلوگرم رسید.
پیروزی ۱۰ بر صفر مقابل امید حسن تبار قهرمان سال گذشته انتخابی تیم ملی و برتری ۶ بر ۴ در فینال مقابل جبرئیل حسن اف نایب قهرمان ۲۰۱۸ جهان و دارنده مدال‌های برنز جهان و المپیک از جمهوری آذربایجان که کشتی گیری بسیار قلدر و باتجربه بود، از بهمن تیموری در جام تختی یک ستاره ساخت و اگر این کشتی گیر اگر با جدیتی بیشتر از قبل به تلاش خود ادامه دهد، قطعاً یکی از امیدهای تیم ملی ایران در مسابقات جهانی خواهد بود.
البته بهتر است مسئولان استانی و ورزشی و نمایندگان مجلس کرمانشاه نیز که حضور پرتعدادی در جام تختی داشتند و در مراسم اهدای مدال قهرمانان دیده می‌شدند، از این کشتی گیر محجوب استان خود حمایتهای لازم را داشته باشند تا تیموری بار دیگر نام کرمانشاه را در ورزش بر سر زبان‌ها بیاندازد.
حرکت رو به جلوی ارشک محبی
یکی از معدود کشتی گیران ایرانی که در جام تختی حرکت رو به جلویی داشت و نمایش تحسین برانگیزی از خود به جای گذاشت، ارشک محبی بود که توانست محمد جواد ابراهیمی مدعی وزن ۹۲ کیلوگرم و دارنده مدال طلای آسیا را در فینال ۲ بر یک شکست دهد و قهرمان شود. ابراهیمی در حالی فینالیست شده بود که در مراحل قبل شریف شریف اف کشتی گیر باتجربه و دارنده ۴ مدال جهان و المپیک از آذربایجان را ۵ بر ۲ مغلوب کرده بود.
ارشک در مسابقات مقدماتی هم خوش درخشید و توانست حسین شهبازی برنده مدال برنز امیدهای جهان را ۷ بر یک و شامیل زوبیروف قهرمان امیدهای جهان از آذربایجان را ۴ بر ۲ مغلوب کند تا خود را به عنوان یک رقیب جدی برای علیرضا کریمی در این وزن مطرح کند.
یونس امامی، بهتر از گذشته
یکی از کشتی گیرانی که پیشرفت در مبارزاتش مشهود بود، یونس امامی کشتی گیر اهل هرسین کرمانشاه بود. امامی که در ۲۱ سالگی مسابقات جهانی رده بزرگسالان را در وزن ۷۰ کیلوگرم تجربه کرد، در گذشته اشتباهات زیادی در کارهای دفاعی داشت و براحتی امتیاز می‌داد
اما او در جام تختی اشتباهاتش را کمتر کرده بود و پخته‌تر از قبل مبارزه می‌کرد، هر چند هنوز
هم برای رسیدن به مدال‌های جهانی باید تلاشش را مضاعف کند و درس کشتی را بیشتر فرا
گیرد.
امامی در فینال جام تختی ۷ بر ۵ از سد میثم نصیری مدعی نخست این وزن گذشت که در پایان مسابقه خود میثم نصیری بخاطر مبارزه جانانه، برای امامی دست زد.
در ماه‌های آتی باید دید آیا امامی می‌تواند خیال مربیان تیم ملی را از وزن ۷۰ کیلوگرم راحت کند و خود را به مدعیان جهانی نزدیک سازد؟

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 3 =

+ 25 = 28