بکارگیری جوانان برای مهار کرونا در کرمانشاه

N82703618-71941503
مشروح خبر

استاندار کرمانشاه با اشاره به شروع پیک دوم کرونا در استان گفت: از ظرفیت جوانان و سازمان‌های مردم‌نهاد برای مقابله و مهار بیماری کرونا استفاده شود.
به گزارش باختر، بازوند در نشست ستاد ساماندهی امور
جوانان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد،اظهارداشت: بیماری کرونا یک تهدید جدی برای جامعه است که در صورت کنترل نشدن می تواند بحران شدیدی ایجاد کند.وی با بیان اینکه باید تهدید کرونا مدیریت شود، گفت: جوانان کشور از ابتدای شیوع این بیماری ثابت کردند که می توانند از آن یک فرصت بسازند.
استاندار کرمانشاه با اشاره به راه اندازی پویش همدلی در کشور، افزود: این پویش که براساس فرمایشات مقام معظم رهبری ایجاد شد، تهدید کرونا را به فرصت اتحاد ملی و همدلی مردم تبدیل کرد.
بازوند با بیان اینکه در حال طی کردن پیک سخت کرونا در استان کرمانشاه هستیم، عنوان کرد: یکی از دلایل افزایش آمار مبتلایان به بیماری کرونا در پیک دوم بیماری یابی فعال دانشگاه علوم پزشکی است.
وی ادامه داد: براساس آمار ارایه شده توسط دانشگاه علوم پزشکی روزانه ۶۰۰ مورد آزمایش کرونا در کرمانشاه انجام می شود که صد مورد آنها مثبت است و ۱۰ درصد بیماران نیاز به بستری دارند.
استاندار کرمانشاه توضیح داد: باید از راه های مختلف با کمک مردم مراقبت های لازم را به عمل آوریم تا شاهد افزایش آمار مرگ و میر ناشی از کرونا نباشیم.
بازوند از سازمان های مردم نهاد به عنوان یک ثروت برای کرمانشاه یادکرد و گفت: انتظار داریم که سازمان هایمردم برای کنترل بیماری کرونا پای  کار آیند و برای آموزش در کنار مردم قرار گیرند.
وی در بخش دیگری از صحبت های خود به برنامه های اداره کل ورزش و جوانان انتقاد کرد و گفت: ما خواهان تحول در رسیدگی به امور جوانان هستیم اما گویا مدیران استان و به ویژه اداره کل ورزش و جوانان اعتقادی به این موضوع ندارند.
استاندار کرمانشاه با تاکید بر اینکه اداره کل ورزش و جوانان باید وزن رسیدگی به امور جوانان را افزایش دهد، گفت: مدیران استان برنامه خود برای رسیدگی به امور جوانان را ارایه دهند.امروز مهمترین مشکل جوانان کرمانشاه اشتغال است اما به دلیل ضعف برنامه ارایه شده اقدامات و وظایف دستگاه ها برای برطرف شدن این مشکل ارایه نشده است.
وی عنوان کرد: این اداره کل همچنین تاکنون برنامه مشخصی در خصوص اقدامات انجام شده در سال گذشته ارایه نکرده است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − 11 =

79 + = 83