468230_465

رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: بیمه تامین اجتماعی از نیمه دوم شهریورماه سال گذشته هیچ پرداختی به این دانشگاه نداشته است.
به گزارش باختر و به نقل از فارس، محمود‌رضا مرادی در نشست
آموزش برنامه تبادل و رسیدگی الکترونیک اسناد بستری و بستری موقت، اظهار داشت: بیمارستان‌ها باید بتوانند به یک توازن مثبت اقتصادی رسیده و با افزایش درآمد و کاهش هزینه‌ها زمینه ارائه خدمات بهتر به مردم را فراهم کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه ادامه داد: در عین حال بیمارستان‌ها با افزایش هزینه‌ها مواجه شده‌اند، ازجمله افزایش میانگین 50 درصدی هزینه کارگری، افزایش هزینه‌های دارو، تاسیسات ، ملزومات پزشکی و… کار را با دشواری مواجه کرده است که یکی از نتایج آن تاخیر در پرداخت به پزشکان، پرسنل و بازار است.
وی به ارتباط خوب دانشگاه علوم‌پزشکی کرمانشاه  با سازمان‌های بیمه‌گر در استان اشاره کرد و افزود: از سازمان بیمه تامین اجتماعی به دلیل تاخیر در مطالبات در سطح کشور گله‌مند هستیم و متاسفانه ادامه این روند منجر به توان کم در ارایه مناسب خدمت می‌شود.
مرادی با اشاره به وجود 18 بیمارستان دانشگاهی در استان، افزود: مدیران بیمارستان‌ها فشار زیادی را تحمل می‌کنند،نبود نقدینگی و اعتبار و عدم پرداخت‌های بیمه‌ای با توجه به توقعات به حق مردم، عملا رسیدن به حد مطلوب و شایسه خدمت به مردم را با دشواری مواجه می‌کند.
این مسؤول با بیان اینکه بیمه سلامت هنوز مطالبات سال 97 را تسویه نکرده، تصریح کرد: بیمه تامین اجتماعی از نیمه دوم شهریور سال گذشته یعنی یک سال است، هیچ پرداختی به دانشگاه نداشته و به حدود 120 میلیارد تومان رسیده است.
وی ادامه داد: با این حال اقدامات خوبی در راستای زنده نگهداشتن مجموعه‌های بیمارستانی انجام شده و از سال گذشته طرح‌های خوبی از جمله استحقاق سنجی موجب نگهداشت منابع شده و‌ برنامه‌های نسخه‌نویسی الکترونیکی، نظام ارجاع و‌ پرونده الکترونیک سلامت راه‌اندازی شده،  اما در ابتدای مسیر است.
مرادی گفت: بررسی الکترونیک اسناد موجب تسریع کار، صرف وقت‌کمتر، دقت بیشتر و کاهش اختلافات شده و امکان اشتباهات را کم می‌کند و همه بیمارستان‌ها باید همکاری لازم را در این زمینه داشته باشند و با هم به سمت کارهای علمی و تکنیکی پیشرفته‌تر برویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *