بیماری تب کریمه کنگو در کنترل کامل دامپزشکی

بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو از مهمترین بیماری های قابل انتقال از دام به انسان است و در حالیکه بر روی دام هیچ علایم و اثری ندارد اما بیشترین تاثیر را بر انسان می گذارد.
به گزارش باختر و به نقل از ایرنا؛ عامل انتقال این بیماری، کنه است که با گزش حیوانات وحشی، دام های اهلی و حتی انسان این بیماری را منتقل می کند در حالی که این بیماری تلفات و یا علائم خاصی در دام ایجاد نمی کند.
راه انتقال این بیماری از طریق گزش کنه است که تب ناگهانی، بدن درد، کوفتگی، ضعف، سردرد، درد شدید عضلات، بی اشتهایی، استفراغ ، گلودرد، دل درد، تغییرات خلقی مانند بی قراری و افسردگی از علایم آن در انسان است و علایم خونریزی از روز سوم تا ششم شروع می شود.
** موردی از بیماری در کرمانشاه مشاهده نشده است
مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه، با بیان اینکه تاکنون موردی از بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو در استان گزارش نشده است، گفت: اقدام های لازم برای پیشگیری از بروز و شیوع این بیماری با همکاری ادارات مربوطه در حال انجام است.
دکتر نادر پرور با اشاره به اینکه تب کریمه کنگو یک بیماری مشترک و قابل انتقال از دام به انسان است، افزود: تاکنون موردی از ابتلای انسانی به این بیماری در استان توسط دانشگاه علوم پزشکی گزارش نشده اما آخرین وضعیت بیماری به صورت مرتب رصد می شود.
او با تاکید بر اینکه تب کریمه کنگو بیماری خطرناکی بخصوص برای انسان است، اضافه کرد: با شروع فصل گرما و فعالیت کنه ها این بیماری شیوع و بروز پیدا می کند و افرادی که با دام سر و کار دارند باید بیشتر مراقب باشند.
وی در ادامه با بیان اینکه بیماری تب کریمه کنگو در دام هیچ علایمی ندارد، گفت: اگر دام مبتلا به این بیماری باشد هیچ علائمی در آن مشاهده نمی شود و برای عموم مردم و حتی دامپزشکان نیز یک دام ناقل بیماری قابل تشخیص نیست.
پرور یکی از راهکارهای پیشگیری از این بیماری را رعایت توصیه های بهداشتی دانست و افزود: مردم حتما گوشت قرمز مورد نیاز خود را از مراکز مجاز تهیه کنند و به هیچ وجه از مراکز غیرمجاز اقدام به تهیه گوشت قرمز ننمایند.
او همچنین افرادی که اقدام به کشتار دام می کنند و قصابها و سلاخ های کشتارگاه ها را به عنوان افراد در معرض خطر این بیماری نام برد و افزود: این افراد برای جلوگیری از بیماری باید نکات بهداشت فردی را رعایت کنند تا از طریق ترشحات دام آلوده، درگیر این بیماری نشوند.
** اجرای طرح هایی برای مقابله با بیماری
مدیرکل دامپزشکی کرمانشاه در ادامه گفت: از جمله اقدام هایی که با همکاری استانداری برای مقابله با این بیماری انجام شده است، پیگیری برای تجهیز کشتارگاه های دام استان به سالن ‹پیش سرد› می باشد.
پرور افزود: به منظور تامین سلامت مصرف کنندگان فرآورده های خام دامی تمام کشتارگاه های دام استان باید مجهز به سالن پیش سرد باشند و کشتارگاه هایی که این مهم را نادیده بگیرند تعطیل خواهند شد.
وی اظهار داشت: کشتارگاه صنعتی دام بیستون اکنون مجهز به بخش پیش سرد است و تمام لاشه های کشتار شده با طی مرحله پیش سرد از این کشتارگاه خارج می شود و مردم بی هیچ گونه نگرانی می توانند گوشت این کشتارگاه را استفاده کنند.
وی همچنین به مردم توصیه کرد که اگر گوشت قرمز در کشتارگاه مرحله پیش سرد را نگذرانده باشد باید آن را حداقل به مدت 24 ساعت در یخچال دمای صفر تا چهار درجه سانتی گراد نگهداری کنند و پس از طی جمود نعشی که گوشت را ضدعفونی و خوشمزه می کند آن را استفاده نمایند و از این طریق سلامتی خود را تضمین کنند.
** مبارزه با کنه دیگر اقدام دامپزشکی
او یکی دیگر از اقدام های مهم دامپزشکی در ارتباط با مقابله با بیماری تب خونریزی دهنده کریمه کنگو را مبارزه با ناقلین (کنه ها) این بیماری دانست و یاداور شد: انجام سمپاشی رایگان دام و جایگاه نگهداری دام در 700 روستا با اولویت مناطق گرمسیری، زلزله زده و مرزی و محروم از عمده ترین برنامه مبارزه با این بیماری در سطح استان بوده است.
وی تاکید کرد که ادامه روند تاثیرگذار سمپاشی رایگان در روستاها به تامین اعتبارات لازم و حمایت دستگاه های متولی بخصوص استانداری و سازمان برنامه و بودجه بستگی دارد.
پرور در ادامه سخنان خود همچنین به دامداران نیز توصیه کرد که به هیچ وجه تماس مستقیم با کنه نداشته باشند و همچنین در سمپاشی دام و جایگاه های دامی با اکیپ های دامپزشکی همکاری کنند.
وی با بیان اینکه دامپزشکی تنها یکبار اقدام به سمپاشی برای مقابله با بیماری تب کریمه کنگو انجام می دهد، گفت: بهتر است در طول فصل گرما، دامداران حداقل 2 بار به فاصله زمانی 14 روز یکبار این سمپاشی را تکرار کنند.
وی از دامداران خواست به صورت مستمر با کارشناسان دامپزشکی در تماس باشند و با مشاوره همکاران ما، سم لازم و نحوه استفاده آن را فرا بگیرند و به موقع سم پاشی بدن و جایگاه نگهداری دام را انجام دهند.
گوشت قرمز مورد نیاز مردم استان کرمانشاه اکنون در یک کشتارگاه صنعتی دام در بیستون و 12 کشتارگاه سنتی دام در سایر شهرستان تامین می شود.
استان کرمانشاه با حدود سه میلیون راس گوسفند و بز و 200 هزار راس گاو و گوساله یکی از قطب های دامپروری کشور محسوب می شود که از این تعداد حدود یک میلیون و 150هزار راس دام در اختیار عشایر استان قرار دارد.
سالانه 450 هزار تن محصولات دامی در استان تولید
می شود که از این میزان حدود 25 هزار تن آن گوشت قرمز و بیش از 300 هزار تن نیز شیر است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 4 =