بی‌توجهی دولت به اجرای راه آهن غرب کشور؛ ایران در آستانه از دست دادن کریدور مهم شرق به غرب آسیا

13981125000298_Test_PhotoN
مشروح خبر

نماینده مجلس یازدهم، با اشاره به اهمیت استراتژیک توسعه راه آهن غرب کشور، گفت: در شرایط کنونی شاهدیم حتی برخی از کشورهای همسایه شرقی و شمالی در چند سال اخیر به این رقابت اقتصادی ورود کرده اند و با هزینه‌های ده‌ها میلیارد دلاری در حال تلاش برای تغییر مسیر این کریدور به داخل کشور خود هستند.
به گزارش باختر، مجتبی بخشی‌پور در گفت‌وگو با خبرگزاری خانه ملت، با انتقاد از عدم توجه دولت به اجرای راه آهن غرب کشور، گفت: عدم اجرای این پروژه تبعات بسیاری را برای کشورمان به دنبال دارد، به طوری که با این وضعیت، ایران کریدور بسیار مهم شرق به غرب آسیا را از دست خواهد داد و مسئولیت این اتفاق با دولت است.
موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی ایران در عرصه منطقه ای و فرامنطقه ای نماینده مردم اسلام‌آبادغرب و دالاهو در مجلس شورای اسلامی، با اشاره به ظرفیت های گسترده کشورمان در حوزه ذخایر نفت،گاز، ذغال سنگ، قیرطبیعی و گردشگری، افزود: یکی از ظرفیت های برجسته کشورمان موقعیت جغرافیایی و ژئوپلیتیکی در عرصه منطقه ای و فرامنطقه ای است.
سرمایه گذاری میلیاردی برخی کشورهای همسایه برای تغییر مسیر کریدور شرق به غرب آسیا وی با اشاره به اهمیت استراتژیک توسعه راه آهن غرب کشور، گفت: در شرایط کنونی شاهدیم که حتی برخی از کشورهای همسایه شرقی و شمالی در چند سال اخیر به این رقابت اقتصادی ورود کرده اند و با هزینه‌های ده‌ها میلیارد دلاری در حال تلاش در تغییر این کریدور به داخل کشور خود هستند.
بخشی‌پور ادامه داد: به هیچ وجه نباید به این مهم کم توجه بود، زیرا در صورت عقب ماندن از این رقابت و تداوم غفلت در اجرای راه آهن غرب کشور و تقویت کریدور شرق به غرب، تلاش های آتی بی فایده و حتی هزینه های قبلی نیز بی اهمیت و یا کم اهمیت شده و فرصت شکوفایی اقتصادی در این رقابت بسیار مهم از دست خواهد رفت.
وی گفت: دولت باید با تامین اعتبارات ویژه و به موقع، نسبت به فعال سازی پروژه راه آهن غرب کشور (تهران –کرمانشاه اسلام آباد غرب –خسروی) اقدام کند تا این کریدور بسیار مهم از دست نرود.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سیزده + 18 =

+ 88 = 92