تاپایان آبان دیگر پرونده مسنی نداریم

رئیس کل دادگاه‌های عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بااشاره به رسیدگی و مختومه شدن بیش از 65 درصد از پرونده‌های مسن موجود در دادگستری استان، گفت: طبق برنامه ریزی‌ها تا پایان آبان امسال دیگر پرونده مسنی در دستگاه قضایی استان نداریم.
به گزارش باختر و به نقل از ایسنا، بهمن مرادیفر در حاشیه افتتاح شعب دادیاری دادسرای انتظامی مرکز کارشناسان رسمی دادگستری استان کرمانشاه، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از رویکردهای مهمی که در دادگستری استان همواره آن را مورد توجه قرارداده‌ایم، بحث پیشگیری است که آن را مقدم بر کارها می‌دانیم.
وی تصریح کرد: معتقدیم اقدامات ما باید در جهتی باشد که تاحد امکان قضازدایی کنیم و تاجایی که ممکن است مردم متحمل هزینه‌های دادرسی نشوند و به سمت دستگاه قضایی نیایند.
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تاکید کرد: براین مبنا در شرایط فعلی با همین رویکرد پیشگیرانه یک مدیریت علمی را در دادگستری استان در پیش گرفته‌ایم.
وی اضافه کرد: همچنین تلاش داریم تا علاوه بر مجموعه دستگاه قضایی، مقوله پیشگیری از وقوع جرم را به آستانه و درگاه ذهنی همه مدیران استان بکشانیم، چراکه باور داریم پیشگیری مقدم بر واکنش سزاگرایانه خواهد بود.
مرادیفر در ادامه به تشریح وضعیت پرونده‌‎های موجود در دادگستری استان هم پرداخت و گفت: طبق آمارها طی سال گذشته 16 هزار پرونده را از موجودی‌ پرونده های دادگستری استان کم کرده‌ایم.
وی افزود: در فاصله شهریور سال گذشته تا شهریور امسال هم جمعا نزدیک به 20 درصد از پرونده‌های موجودی ما کم شده که رقم بالایی است و نشان می‌دهد فعالیت‌های خوبی در امر پیشگیری و تسریع در رسیدگی به پرونده‌ها انجام شده است.
رئیس کل دادگاه های عمومی و انقلاب استان در ادامه به تاکیدات ریاست قوه قضائیه مبنی بر رسیدگی سریعتر به پرونده‌های مسن موجود در دستگاه قضایی هم اشاره ای کرد و گفت: در این راستا با توجهی که رئیس کل دادگستری استان هم به این موضوع دارد، تا حدود یک ماه پیش حدود 65 درصد از کل پرونده‌های مسن موجود در دادگستری استان را مختومه کردیم.
وی اضافه کرد: براساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته، در نظر داریم تا پایان آبان امسال تمام پرونده‌های مسن دادگستری استان را مختومه کنیم تا دیگر پرونده مسنی نداشته باشیم.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 54 = 62