تایید سلامت محصولات لبنی کرمانشاه

3355663
مشروح خبر

3355663

طی روزهای اخیر خبرهایی در خصوص وجود «سم» در شیر! موجب نگرانی مردم و خودداری برخی از خرید شیر و صنایع لبنی شد و آنطور که برخی فعالان این صنعت می‌گویند این موضوع تا حد زیادی صنایع لبنی کشور را با چالش مواجه کرده است.
به گزارش باختر و به نقل از دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی ، درمانی کرمانشاه ، اما واقعیت ماجرا چیست؟ «آفلاتوکسین» در واقع سمی است که در کپک وجود دارد و وقتی نان‌های کپک زده به خورد دام ها داده می‌شود، عملا این سم وارد شیر و محصولات لبنی تولیدی از این شیر می‌شود.
این ماجرا در تمام کشورهای دنیا مرسوم است و در همین راستا شاخص استاندارد جهانی برای این موضوع تعیین شده، شاخصی که تعیین می‌کند میزان آفلاتوکسین در هر لیتر شیر نباید بیشتر از 100ppm-قسمت در میلیون- باشد.
بنابراین وجود آفلاتوکسین در شیر آنطور که معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه می‌گوید کشف تازه ای نیست و تنها نکته مهم این است که میزان این ماده در حد مجاز آن باشد که در صنایع لبنی ایران و استان کرمانشاه حتی این میزان نصف حد مجاز است.
پروفسور قباد محمدی با اشاره به جنجال های اخیر بر سر وجود سم آفلاتوکسین در شیر و سایر لبنیات کشور گفت: آفلاتوکسین یک ماده سمی است که بر اثر کپک زدن مواد خوراکی ایجاد می‌شود و این ماده سمی در نان کپک زده، آجیل کپک زده، برنج کپک زده و هر ماده خوراکی که کپک بزند وجود دارد.
وی تصریح کرد: متاسفانه در برخی دامداری ها از نان کپک زده برای تغذیه گاوها استفاده می‌شود که این امر موجب شده بخشی از آفلاتوکسین نان کپک زده وارد شیر گاو شود.
وی افزود: این موضوع در همه جای جهان وجود دارد و کشف جدیدی نیست، بنابراین همواره در کارخانجات شیر و سایر مواد لبنی در سراسر جهان میزان آفلاتوکسین شیر مورد سنجش می گیرد و شاخص و معیار استانداری هم در این زمینه تعیین شده است.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: سنجش میزان آفلاتوکسین مواد لبنی همواره در کشور هم انجام شده و همواره میزان آفلاتوکسین موجود در این مواد حتی نصف حد مجاز و استاندارد آن بوده و هست.
دکتر محمدی خاطرنشان کرد: استاندارد وجود آفلاتوکسین در هر لیتر شیر کمتر از 100ppm است که این میزان، در شیر و مواد لبنی کشور و استان کمتر از 50ppm می باشد.
معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تاکید کرد: شیر و سایر مواد لبنی استان سالم است و مردم می توانند بدون هیچ نگرانی از آن استفاده کنند.
وی افزود: در حال حاضر 9 کارخانه تولیدی مواد لبنی در استان فعال است که هر 9 کارخانه به دقت رصد شده و نمونه برداری از محصولات آنها چه در سطح تولید و چه درسطح عرضه بصورت مداوم انجام می‌شود.
دکتر محمدی با بیان اینکه گوسفندان تنها از علف تغذیه می‌کنند، تاکید کرد: وجود آفلاتوکسین بطور کلی در شیر این دام‌ها ومحصولات لبنی تولیدی از شیر آنها منتفی است.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − 1 =

+ 55 = 64