تجلیلی از جنس مردم برای «مریم هاشمی»

Untitled-1 copy

همایش تجلیل از مریم هاشمی ،در کرمانشاه برگزار شد.
این مراسم با حضور گسترده ی مردم،مسئولین،چهره های شاخص فرهنگی-هنری استان کرمانشاه و مهمانانی از دیگر استان ها به همت فعالان فرهنگی قوم لک و با همکاری موسسه ی مردم نهاد صدای سلامت کرمانشاه روز سه شنبه چهاردهم آبان ماه در سالن آمفی تئاتر اداره کل تعاون،کار و رفاه امور اجتماعی استان کرمانشاه برگزار گردید.
در ابتدای برنامه ها آقای مسلم تمسکی دبیر همایش؛ ورزش وتربیت بدنی را بخشی از فرهنگ هر قوم،شهر یا مردم دانست که می تواند هر کدام از موارد بازی های بومی-محلی،انواع رقص ها،اسب سواری،شنا یا هر فعالیت بدنی رقابتی را شامل شود.
سپس با ارائه ی مقدمه ای در مورد تشکیل تیم های ملی به معرفی تعدادی از ورزشکاران قوم لک که با تلاش و پشت کارشان توانسته اند مشکلات و محرومیت هایی که در  مناطق لک نشین (لکستان)وجود داشته را کنار بزنند و با عضویت در تیم ملی و افتخار آفرینی در جهان موجب سربلندی ملت ایران شوند پرداخت.
افراد نامبرده شده به شرح زیر بودند: پیمان اکبری، یونس امامی،طالب نعمت پور،محمد خالوندی، علیرضا بیرانوند، سعید حیدری راد-برادران محبی، فرهادتمسکی،کرم احمدیان،سهراب رحمت آبادی،بهمن پرورش، پیمان عزیزی آرام،محمد خالوندی وسوسن رشیدی که هرکدام پس از معرفی توسط حاضرین تشویق شدند.
وی در ادامه به خانم مریم هاشمی پرافتخارترین بانوی ووشوکار جهان که پرافتخارترین ورزشکار زن ایران نیز هست اشاره کرد و گفت مراسم امروز برای قدردانی از افتخار آفرینی های ایشان است.
فردی که دارنده ی پنج طلای جهان است هرچند تجلیل از خانم هاشمی تنها تجلیل از دختری که قهرمان جهان شده نیست بلکه تجلیل از دختری است که در برابر تمام سختی ها،محدودیت ها و محرومیت ها ایستاده تا با تلاش و تمرین و سخت کوشی اش به قهرمانی برسد و نام ایران و قوم لک را به دنیا بشناساند، تجلیل از مریم هاشمی تجلیل از فردی است که در بالاترین سکوی قهرمانی جهان هویت ایرانی،لکی و کرمانشاهی اش را فراموش نمی کند و مدال هایش را تقدیم مردمش می کند و اکنون مریم هاشمی الگویی است برای تمام دختران سرزمین مان تا با امید و تلاش با مشکلاتشان بجنگند و قله های موفقیت را یکی پس از دیگری فتح کنند.
برنامه ی بعدی همایش سخنرانی ابراهیم مرادی رئیس شورای شهر کرمانشاه و دکتر داود داودی پژوهشگر فرهنگ عامه بود که پیرامون مفاخر قوم لک وخانم هاشمی به سخنرانی پرداختند.
سپس مریم هاشمی پشت تریبون رفت و ضمن تشکر از عوامل برگزار کننده ی همایش گفتند این برنامه از تمام مراسم و تقدیرهایی که تاکنون از بنده شده بهتر و خاص تر بوده چرا که برنامه ها با زبان مادری ام لکی اجرا شدند و پدر و مادرم که همراه من آمده اند احساس خوبی داشتند و لذت بردند .
وي سپس به بیوگرافی از خودش اشاره کردند و گفتند متولد شهرستان هرسین و اصالتاً از ایل کاکاوند هستند. سپس به چگونگی بازگشتش به دنیای قهرمانی پس از خداحافظی از تیم ملی پرداخت و گفت : در مسابقات اخیر قهرمانی جهان که با حضور 102 کشور برگزار شد یکی از عناوین طلا در بخش ساندا  برای ایران با لطف خدا به فرزند لکستان تعلق داشت.
وي در ادامه گفت: خداراشاکرم در شرایطی قرار گرفتم که بتوانم موجب شادی مردم ایران و به ویژه لک ها باشم و همان طور که شما افتخار می کنید من هم افتخار می کنم که در قلب لکستان با تمام محدودیت ها و تمام کم و کاستی ها ومشکلاتی که وجود داشت به نمایندگی از شما پرچم ایران را در جهان به اهتزاز در آوردم.
در ادامه شاعران و هنرمندانی چون علی نظری، فرحناز منصوری،حمید شلانی و شاعر خردسال هانا نظری
برنامه های خود را اجرا کردند تا در پایان نیز مراسم تقدیر با اهدای هدایایی از جمله لوح سپاس و گلیم و گلونی که از نمادهای مناطق لک نشین هستند با حضور خانواده ی
هاشمی و بزرگان و ریش سفیدانی از قوم لک به پایان برسد.

این مطلب را به اشتراک بگذارید

اشتراک گذاری در facebook
اشتراک گذاری در google
اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در linkedin
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در email
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در skype
اشتراک گذاری در odnoklassniki
اشتراک گذاری در digg

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 48 = 51